Zwycięstwo z niedosytem

9 lutego 2015

przewozniak male zdjecie

Basket Piła pokonał Kotwicę 50 Kołobrzeg w spotkaniu ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Do wyprzedzenia tego rywala w tabeli zabrakło nam jednak zaledwie jednego punktu.

 

Pilanie spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w drugiej lidze rozpoczęli dobrze, ale to co zrobili w drugiej i trzeciej kwarcie było już po prostu mistrzostwem. Nasi zawodnicy po pierwszej odsłonie meczu prowadzili czterema punktami, a po trzeciej już trzydziestoma trzema. W drugiej i trzeciej kwarcie nasi rywale rzucili łącznie zaledwie czternaście punktów.

 

Tak duża przewaga pozwoliła trenerowi Chodkiewiczowi na rotowanie składem. Dzięki temu na parkiecie ponownie zobaczyliśmy wszystkich powołanych na ten mecz zawodników i co równie ważne, również wszyscy trafiali w tym pojedynku do kosza.

 

Niedosyt pozostawia jedynie fakt, że nie udało się zrewanżować kołobrzeżanom za porażkę z pierwszej rundy. Wtedy na wyjeździe ulegliśmy siedemnastoma punktami. Teraz udało się wygrać z Kotwicą szesnastoma. Z tego też powodu, mimo zrównania się punktami w tabeli, to przyjezdni uplasowali się na siódmym miejscu po rundzie zasadniczej.

 

Pilanie szybko będą mieli jednak okazję do rewanżu. Wkrótce rozpoczyna się bowiem faza play-out, w której zagramy właśnie z Kotwicą 50 Kołobrzeg oraz SMS PZKosz Władysławowo, MF Meble Tczew i KUKS Dubois Koszalin.

 

Basket Piła vs Kotwica 50 Kołobrzeg 81:65 (24:20, 19:5, 24:9, 14:31)

Basket: Przewoźniak 15, Pochylski 13, Zając 13, Bielecki 9, Uliczka 8, Ludynia 6, Jankowski 5, Lipiński 5, Żebrowski 3, Rajewicz 2, Gaweł 2