Zwycięstwo w Poznaniu!

Dodano: 07 października 2019 15:10 przez

W dniu wczorajszym, 6 października o godz. 18:00, rozegraliśmy wyjazdowy mecz z drużyną Wiara Lecha Poznań w ramach rozgrywek II kolejki trzeciej ligi koszykówki. Początek spotkania to bardzo agresywna obrona Pilan, co pozwalało na wyprowadzanie kontrataków, które przekładały się na stopniowe budowanie przewagi. Bardzo dobry fragment zaliczał rozgrywający Grzegorz Jankowski – skuteczny w rzutach z półdystansu. Po pierwszej kwarcie wynik 8-24. Druga kwarta to duży przestój zawodników Basketu. Mimo że rozgrywaliśmy dobre akcje to brakowało Nam skuteczności nawet w najprostszych sytuacjach (kilka przestrzelonych rzutów spod samego kosza). Time-out wzięty przez trenera Tomasza Pochylskiego pomógł wrócić drużynie na odpowiednie tory i do szatni schodzimy przy wyniku 20-38. Trzecią kwarte od kilku skutecznych akcji rozpoczyna Tomasz Pochylski, jednak po kilku minutach ewidentnie opadamy z sił (brak w składzie kluczowych Grzegorza Przewoźniaka, Łukasza Krzemińskiego oraz Pawła Smoczyka), a gospodarze momentalnie łapią wiatr w żagle – m.in. dwie celne „trójki” z rzędu. Tego dnia na szczęście mieliśmy w swoich szeregach Kamila Michalskiego! Nasz skrzydłowy raz za razem przeprowadzał skuteczne akcje, nie pozwalając zbliżyć się przeciwnikowi, efektownie uciszając przy tym bardzo licznie! zgromadzoną publiczność przy ul. Spychalskiego (ponadkomplet widzów). Czwarta kwarta to bardzo dobra gra w obronie Mikołaja Grabowskiego, dzięki której mogliśmy bezpiecznie „dowieźć” wynik do końca meczu.

Wiara Lecha Poznań 71-76 Ks Basket Piła