Zwycięstwo po dogrywce. Rewelacyjny Krzemiński

9 listopada 2014

krzeminski male foto

Basket Piła wygrał trzecie spotkanie w tym sezonie. Pilanie pokonali na wyjeździe Asseco II Gdynia 96:88, a o losach pojedynku musiała rozstrzygać dogrywka. Liderem naszego zespołu był Łukasz Krzemiński (na zdjęciu), zdobywca 38 punktów.

Krzemiński już w poprzednim spotkaniu ligowym, w którym pokonaliśmy na swoim parkiecie KUKS Dubois Koszalin pokazał, że jego forma zwyżkuje. Dziś przeszedł jednak samego siebie już w po pierwszej połowie spotkania mając w dorobku 23 punkty.

W dużej mierze właśnie dzięki jego świetnej grze na przerwę schodziliśmy prowadząc 38:33. Niestety po ponownym wyjściu z szatni na parkiet w grze pilan wszystko się posypało i gospodarze szybko odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie, którego długo pilnowali.

W ostatniej kwarcie Basket ponownie był jednak lepszym zespołem i gonił wynik doprowadzając do remisu. W samej końcówce pilanie mieli jeszcze szansę rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, ale najpierw za dwa, a później za trzy pomylił się Przewoźniak i mieliśmy dogrywkę.

W nią świetnie wszedł Tomasz Pochylski, który trzema trójkami z rzędu pogrążył gospodarzy. Ci nie byli już w stanie się podnieść i ostatecznie przegrali 88:96.

Asseco II Gdynia vs KS Basket Piła 88:96 (18-23, 15-15, 25-12, 17-25, dogr. 13-21)

Basket: Krzemiński 38, Pochylski 15, Bielecki 13, Jankowski 13, Przewoźniak 9, Ludynia 6, Rudnik 2