Zwycięstwo nad liderem po dogrywce!!! :))

20 lutego 2017

muks

Dzisiejszego dnia (18.02.2017 r.) w hali Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile kibice i rodzice młodziczek młodszych mięli przyjemność oglądać chyba najlepszy mecz w wykonaniu pilskich koszykarek w sezonie 2016/2017.

Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego zmierzyły się z liderkami Wojewódzkiej Ligi Młodziczek Młodszych z grupy C drużyną MUKS II Poznań. Od samego początku widać było w obu drużynach bardzo zdecydowane i mocne podejście. Mecz obfitował w ogromną ilość fauli (w naszym zespole za 5 przewinień spadły z boiska Klaudia Kobiałko oraz kapitan zespołu Alicja Bąbińska). Natomiast Natalia Piątek i Dominika Rutkowska kończyły mecz z 4 faulami.

muks 4

Do połowy ENEA Basket Piła prowadzi 6 punktami. W 3 kwarcie pilanki wyszły nawet na 10 pkt prowadzenie 29-19. Jednak szybko roztrwoniły przewagę, a utalentowane koszykarki pani trener Aleksandry Semmler w tym okresie grając skutecznie w ataku błyskawicznie zbliżyły się do gospodyń i 3 kwarta kończy się nieznacznym prowadzeniem ENEA Basket Piła 36-34.

Ostatnia odsłona meczu to istny horror. Hitchcock by się nie powstydził takiego scenariusza… 😉 Walka na maxa o przysłowiowy każdy centymetr boiska, często nawet w parterze, wymiana “kosz za kosz”. W naszym zespole w tej kwarcie punktują Dominika Rutkowska, Alicja Bąbińska, Amelia Porębska i Weronika Nadskakuła. Na 1min do końca spotkania skutecznym wjazdem pod kosz kończy akcję Dominika Rutkowska, prowadzimy 46-45. Chwilę później zawodniczka MUKS-u G. Krzmieniecka łatwo mija Amelię Porębską i mamy 47-46 dla Poznania. Kolejna nasza akcja w ataku jest nieskuteczna rywalki zbierają piłkę i faulowana jest zawodniczka z nr 5 Z. Strączkowska, która wykorzystuje 1 rzut wolny. MUKS prowadzi 48-46. 15 sekund do końca meczu pilanki wyprowadzają piłkę, rzuca Rutkowska niestety nie celnie ale na nasze szczęście piłkę w ataku zbiera Wiktoria Zbonik, która popisuje się niesamowitym wjazdem od linii końcowej i na 4 sek. do końca meczu zdobywa swoje jedyne w tym meczu ale jakże ważne 2 pkt doprowadzając do dogrywki (48-48). W doliczonym czasie pilanki zachowują większy spokój w grze, przy 4 pkt prowadzeniu grają długie przemyślane akcje i odnoszą jakże cenne i spektakularne zwycięstwo 57-53 nad liderem gr. C MUKS II Poznań.

muks 5

od trenera:

“Emocje jakie towarzyszyły mi, kibicom i oczywiście dziewczynom były chyba większe niż w meczach drużyny seniorów w 3 lidze… 😉 To co dzisiaj działo się na boisku było niesamowite! Dziewczyny gratuluję Wam woli walki, zwycięstwa i zaangażowania. Jesteście wielkie!!

Chciałbym nadmienić, że od 27 grudnia 2016, czyli od turnieju w Turowie w lidze wygrałyście 3 mecze z rzędu i życzę tego całej drużynie aby ta passa utrzymała się do końca sezonu :)”.