Zwycięstwo na początek!

4 października 2014

tomek pochylski male foto

Basket Piła wyśmienicie rozpoczął nowe rozgrywki! Nasza drużyna pokonała na wyjeździe jednego z faworytów ligi – KSK Noteć Inowrocław. Najwięcej punktów dla pilan zdobył Tomasz Pochylski (fot).

Pilanie od samego początku spotkania rzucili się na swoich rywali, którzy zaskoczeni takim obrotem sprawy nie mieli nic do powiedzenia. Goście grali skutecznie w każdym elemencie i pierwszą kwartę zakończyli wysoką wygraną 21:10. W drugiej odsłonie pojedynku ponownie górą byli nasi zawodnicy, którzy dopiero w trzeciej kwarcie musieli uznać wyższość miejscowych. Na szczęście przed ostatnim aktem tego spotkania nasza przewaga nadal wynosiła siedem punktów. W czwartej kwarcie udało się ją utrzymać i Basket wraca do Piły dość niespodziewanie, aczkolwiek absolutnie zasłużenie z kompletem punktów.

KSK Noteć Inowrocław vs KS Basket Piła 70:81 (10:21, 21:25, 25:17, 14:18)

Punkty: Pochylski 20, Przewoźniak 17, Krzemiński 13, Jankowski 13, Zając 11, Bielecki 5, Ludynia 2

Zbiórki: Zając 11, Przewoźniak 10, Jankowski 5, Krzemiński 5, Pochylski 4, Bielecki 3, Ludynia 1

Asysty: Pochylski 5, Jankowski 3, Krzemiński 3, Bielecki 2, Przewoźniak 2, Zając 2