Znaleźć słabe punkty

3 października 2014

ksk notec logo male

Już w sobotę Basket Piła zainauguruje zmagania w nowym sezonie koszykarskiej drugiej ligi. Rywalem pilan będzie jeden z faworytów rozgrywek – KSK Noteć Inowrocław.

 

Noteć do tego spotkania szykuje się bardzo intensywnie. Nasi rywale pamiętają doskonale inaugurację poprzedniego sezonu, w której również zmierzyły się właśnie te dwie drużyny. Wówczas podczas spotkania rozgrywanego w hali przy Żeromskiego inowrocławianie zapewnili sobie wygraną w ostatnich sekundach spotkania, pokonują ostatecznie Basket 81:78.

 

Teraz Noteć zagra we własnej hali i chce zrobić wszystko, by zacząć sezon od wygranej. Miejscowym bardzo zależy na triumfie, dlatego też poprosili już swoich kibiców, by ci pokazali jedność z zespołem i na trybunach pojawili się w białych koszulkach. Jeśli akcja powiedzie się, efekt może być ciekawy, a gospodarzom w takich warunkach będzie grało się na pewno dużo łatwiej. Trybuny nie są jednak największym problemem pilan. Już na parkiecie czeka bowiem bardzo ciekawy zespół, w którym trudno szukać słabości.

 

– Do liderów tej drużyny można zaliczyć Mikołaja Groda, Bartka Pochockiego, który niegdyś grał w naszej drużynie oraz również dobrze znanego kibicom Basketu centra Karola Michałka. W zespole Noteci trudno zresztą szukać słabych punktów – ocenia prezes Basketu Przemysław Pochylski.

 

Z tą opinią trudno się nie zgodzić. Noteć już w poprzednim sezonie prezentowała się świetnie, kończąc rundę zasadniczą na trzecim miejscu, a w play-offach dochodząc do samego finału, w którym lepsza okazała się Legia Warszawa. W tym sezonie Noteć również chce walczyć o awans do pierwszej ligi i to właśnie ona ma dyktować warunki w zmaganiach drugoligowców.

 

Paradoksalnie taka sytuacja może jednak zadziałać na korzyść Basketu. Na pilanach nie spoczywa większa presja, gdyż przed tym meczem to Noteć jest zdecydowanym faworytem. Basket więc może, a Noteć musi. Jaki będzie efekt tej konfrontacji, przekonamy się już w sobotę wieczorem. GO Basket!

 

4.10.2014, 18:00 KSK Noteć Inowrocław vs KS Basket Piła

 

[yop_poll id=”10″]