Zła passa przerwana

Dodano: 13 grudnia 2014 20:46 przez

grupowe 2014 male foto

Po czterech porażkach z rzędu Basket Piła w końcu odnalazł sposób na swoich rywali. Choć pilanie nie byli faworytem dzisiejszego spotkania z Treflem II Sopot, to po meczu cieszyli się z kompletu punktów.

Okoliczności dzisiejszego spotkania na pewno nie sprzyjały Basketowi. Pilanie do meczu przystępowali po czterech porażkach z rzędu, co na pewno obniżyło nieco morale, a także musieli radzić sobie bez najskuteczniejszego strzelca drużyny Łukasza Krzemińskiego, który został zawieszony na jedną kolejkę ligową.

Na szczęście reszta drużyny świetnie weszła w mecz z wyżej notowanym rywalem i już po pierwszej kwarcie nasi zawodnicy prowadzili siedmioma punktami, a w drugiej dołożyli kolejne siedem oczek przewagi.

Niestety po przerwie o mały włos, a pilanie nie roztrwoniliby całej przewagi, na którą tak pieczołowicie pracowali. Po wyjściu z szatni sopocianie wrzucili wyższy bieg i punkt po punkcie odrabiali straty do naszych koszykarzy. W pewnym momencie różnica była już tak niska, że Basketowi nie pozostało nic innego jak odświeżenie pamięci i powrót do gry z pierwszej połowy meczu.

Z reguły nie jest to zadanie łatwe, ale tym razem udało się. Basket, który dotychczas często przegrywał mecze w końcówkach, tym razem właśnie w ostatnich minutach rozstrzygnął losy zwycięstwa wygrywając ostatecznie 92:79.

KS Basket Piła vs Trefl II Sopot 92:79 (27-20 23-16 10-24 32-19)

Basket: Zając 27, Przewoźniak 19, Pochylski 17, Bielecki 16, Jankowski 7, Ludynia 4, Lipiński 2