Zimny prysznic… (Liga Wielkopolska U14K)

17 października 2017

1b

8 października 2017 roku koszykarki Enea Basket Piła nie będą dobrze wspominać. A to z takiej przyczyny, że po raz pierwszy w swojej krótkiej przygodzie z koszykówką przegrały mecz największą różnicą punktów (-56) ulegając na wyjeździe znakomitym koszykarkom MUKSu Poznań (92-36).

Początek meczu pokazał, że to nie będą łatwe zawody. Już na starcie poznanianki szybko odjechały pilankom i w 4 minucie meczu mamy wynik 11-0. Druga piątka popracowała solidniej w kolejnych pięciu minutach ale niestety po 1 kwarcie przegrywamy 22-8.

Start drugiej odsłony to kopia z pierwszej kwarty. Słabo dysponowana w tym meczu pierwsza piątka Basketu przyjmuje kolejne 10 pkt praktycznie bez własnej zdobyczy. Jedynie Zuzia Gniot i Natalia Piątek biorą na swoje barki zdobywanie punktów w tym spotkaniu.

Druga połowa nieznacznie lepsza w wykonaniu pilanek ale niestety nadal obraz gry jest mizerny i nie pokazuje całych umiejętności naszych koszykarek. Gubimy piłkę kozłując, podajemy do przeciwniczek, stoimy w ataku. Nie mamy pomysłu na grę. Mecz obfituje w dużą ilość przewinień z naszej strony, które przeciwniczki zamieniają na punkty dzięki rzutom wolnym.

„Cóż można powiedzieć o takim meczu… Dostaliśmy konkretne lanie…. Była to dla nas niezła nauczka. Zobaczyliśmy ile pracy jeszcze przed nami. Wiem, że dziewczyny są tak ambitne, że szybko będą chciały zmazać taką plamę. I pewnie już w głowach mają chęć rewanżu na własnym parkiecie. A jak pokazał zeszły sezon nasze koszykarki stać na bardzo dużo. Rok temu w pierwszej rundzie potrafiliśmy przegrywać mecze 30-40 pkt aby w rewanżu na własnym boisku wygrywać 10 pkt. Mam nadzieję, że w tym przypadku będzie tak samo, bo dziewczyny w tym meczu zwyczajnie nie były sobą. Albo chciały za bardzo wygrać albo zwyczajnie spaliły się. Wydaje mi się, że głowa przegrała to spotkanie bo szybkościowo nie odstępowaliśmy umiejętnościami od poznanianek. Teraz czas na analizę, wyciągnięcie wniosków, poprawę błędów i cóż – gramy dalej to dopiero początek”.