Zadecydowała końcówka

16 listopada 2014

jankowski male foto

Powtórki z Gdyni nie było. Tym razem to nasi rywale okazali się lepsi w końcówce spotkania i Basket schodził z parkietu pokonany. Najskuteczniejszym graczem naszej drużyny w przegranym dziś starciu z Politechniką Gdańską był Grzegorz Jankowski (na zdjęciu).

 

W poprzedniej kolejce pilanie w dramatycznych okolicznościach sięgnęli po komplet punktów pokonując na wyjeździe Asseco II Gdynia. W tamtym spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Również dziś losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce.

 

Wcześniej raz pilanie, a raz gdańszczanie byli na prowadzeniu, ale żadnej z drużyn nie udało się na dłużej odskoczyć rywalom na większą liczbę punktów. Wystarczy powiedzieć, że na przerwę zawodnicy schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu Basketu.

 

Niestety po wyjściu z szatni obie kwarty padły już łupem naszych rywali, w barwach których nie do zatrzymania był Paweł Pawłowski, który łącznie zdobył 26 punktów. Jeszcze na pięć i pół minuty przed zakończeniem spotkania pilanie przegrywali nieznacznie, bo tylko 72:75. Niestety później nasi koszykarze zdobyli już tylko trzy oczka, podczas gdy rywale aż dwanaście, dzięki czemu mogli cieszyć się z wygranej.

 

KS Basket Piła vs Politechnika Gdańska 75:87 (22-28 21-14 19-22 13-23)

Basket: Jankowski 20, Krzemiński 19, Pochylski 12, Bielecki 10, Rudnik 8, Przewoźniak 6