Z Tczewa na tarczy

24 listopada 2014

grupowe 2014 male foto

Basketowi nie udało się odnieść zwycięstwa w spotkaniu ósmej kolejki drugiej ligi przeciwko MF Meble Tczew. Pilanie przegrali z solidnie wzmocnionymi rywalami sześcioma punktami i w tabeli otwierają jej drugą połowę.

Pilanie jechali do Tczewa z ogromnymi nadziejami, gdyż rywale nie prezentowali się w tym sezonie najlepiej i mieli na koncie tylko jedno zwycięstwo, które odnieśli w pierwszej kolejce. Sześć kolejnych spotkań przegrali, dlatego też nadzieje na zwycięstwo w obozie pilan były ogromne.

Niestety dla nas tczewianie przed spotkaniem sięgnęli po posiłki w osobach Oliwiera Szyttenholma i Filipa Struskiego. Ci dwaj koszykarze mieli ogromny wpływ na ostateczny triumf miejscowych.

Pierwsza kwarta nie wskazywała jednak na zwycięstwo wzmocnionych gospodarzy. Tę partię pilanie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 22:17. Były to jednak miłe złego początki. Kolejne trzy odsłony padły już łupem tczewian, którzy wygrali ostatecznie 78:72.

MF Meble Tczew – KS Basket Piła 78:72 (17:22, 21:16, 24:20, 16:14)

Basket: Przewoźniak 23, Krzemiński 19, Pochylski 17, Rudnik 6, Ludynia 4, Bielecki 3, Jankowski 0, Lipiński 0