XX Kolejka – WOSSM Warszawa vs. Basket Piła – zapowiedź

10 lutego 2011

12 lutego (sobota) o godz. 17.00 koszykarze Basketu Piła zawitają do stolicy, gdzie w ramach XX kolejki II PLK zmierzą się z nieobliczalnym zespołem WOSSM Warszawa.

Relacja Online na żywo: http://js1.live.iskiereczka.pl/mecz_7199.html

Po pierwszej połowie 41:42 dla Basketu!

Pomimo ujemnego bilansu meczowego (8-11), WOSSM skutecznie broni atutu własnego parkietu, odnosząc dotychczas 5 zwycięstw w 9 spotkaniach. Największy wpływ na grę naszych przeciwników ma postawa Alana Czujkowskiego. Gracz który niemal w pojedynkę poprowadził WOSSM do wygranej w Pile (na co dzień występuje w Ekstraklasie, reprezentując barwy Polonii Warszawa), jest czołowym strzelcem II Ligi, ze średnią 19,8 pkt/mecz.

WOSSM to jednak nie tylko Czujkowski, a o sile ofensywnej warszawiaków stanowi również niebezpieczny rozgrywający Michał Kwiatkowski (11,0 pkt, 4,0 zb, 4,2 as, 2,5 prz), Paweł Śpica (12,8 pkt), czy patrolujący pomalowane Przemysław Jaworski (7,3 pkt, 10,0 zb, 1,6 bl).

Z pewnością nie będzie to wyjazd z gatunku łatwych, jednak Basket wielokrotnie pokazał (nawet w porażkach) iż może z powodzeniem rywalizować z najwyżej notowanymi zespołami.

Niestety jest również druga twarz naszego zespołu, którą aż za dobrze znają pilscy kibice.
W związku z tym pozostaje pytanie, które oblicze nasi zawodnicy zaprezentują w sobotę… miejmy nadzieję iż motywacji nie zabraknie, ponieważ margines błędu robi się coraz mniejszy.