Wywiad z Kamilem Michalskim!!

26 lutego 2016
kamil michalskik. michalski

Tuż przed zakończeniem sezonu zasadniczego porozmawialiśmy z liderem naszej drużyny Kamilem Michalskim (21 lat. 200cm. niski skrzydłowy), wychowanek Rosy Radom ma na swoim koncie tytuł drużynowego Mistrza Polski U-20 (junior starszy) oraz kilka występów na parkietach TBL. Poniżej prezentujemy krótki wywiad z Kamilem:

1) Jak oceniasz szanse Basketu na utrzymanie w II PLK?

K.M.: Play-outy to trochę inne granie, nie ma tu już miejsca na popełnianie błędów, każdy potknięcie może być wykorzystane przez rywala. Myślę, że jesteśmy drużyną z którą każdy będzie musiał się liczyć, tanio skóry nie sprzedamy a boisko zweryfikuje.

2) Co Twoim zdaniem zawiodło, jeśli chodzi o sezon zasadniczy, ze pilan nie będzie w “ósemce”?

K.M.: Uważam, że kluczem było brak doświadczenia i ogrania. Jesteśmy stosunkowo młodym zespołem, który cały czas się uczy seniorskiego basketu. Kilka meczów przegraliśmy w samej końcówce, myślę że gdyby tego doświadczenia było troszeczkę więcej, bylibyśmy w zupełnie innym miejscu niż obecnie.

3) Co możesz powiedzieć nt. Klubu, drużyny, kolegów, kibiców i samego miasta Piły, z perspektywy czasu jaki tu spędziłeś?

K.M.: Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Klub mimo swoich problemów, funkcjonuje dobrze, prezesi czasem “stają na głowie”, żeby to wszystko miało ręce i nogi. Koledzy z drużyny przyjęli mnie bardzo serdecznie za co jestem im wdzięczny! Uważam, że miasto jest idealnie przystosowane pod koszykówkę. Piękna hala, kibice którzy nas wspierają nawet w trudnych chwilach, to wszystko daje przysłowiowego “kopa” do jeszcze cięższego trenowania! Sama Piła jest miejscem w którym już po części czuje się jak w domu. Dojazd z jednego końca miasta na drugi to kwestia kilku minut, wszystko co potrzebne jest pod ręką, a co najważniejsze nie ma korków (śmiech). Warty podkreślenia jest fakt, że to moja pierwsza przeprowadzka poza rodzinne strony, miałem pewne obawy, ale jeszcze raz zaznaczam zarząd jak i koledzy z szatni stanęli na wysokości zadania za co im bardzo dziękuje!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich kibiców Basketu Piła, którzy tak licznie przychodzą nas dopingować w naszej Hali i proszę o wasze wsparcie w tych ostatnich, dla nas najważniejszych meczach sezonu!! Do zobaczenia w niedzielę o 19:30 na meczu z Włocławkiem! Kamil Michalski

DSC09793-19 b