Wygrywamy ze Szczecinem i Koszalinem!! :)

Dodano: 11 marca 2019 11:21 przez

Po niezwykle emocjonującym i trzymającym w napięciu do ostatnich sekund pierwszym meczu fazy strefowej o awans do 2 ligi mężczyzn KS Basket Piłka pokonał na wyjeździe niezwykle mocnego przeciwnika King BC Szczecin 99-95!!
Cały zespół dał z siebie 120% normy.
Momentami walka była bardzo brutalna. Doszło nawet do tego, że polała się krew i kapitan Basketu “Lipski” musiał zejśc z boisko po oberwaniu z łokcia od agresywnie grającego zawodnika z nr 1 (Ruslan Kashperski).

Niesamowite zawody rozegrał młody rozgrywający – Jakub Kurkiewicz (20 pkt w tym 3x3pkt). Stalowe nerwy w ostatnich minutach meczu na lini miał doświadczony gracz Grzegorz Przewoźniak (25 pkt w meczu 6/6 trafionych rzutów wolnych 4x3pkt). Kolejne dobre zawody rozegrał również Łukasz Mostek 21 pkt (4x3pkt).. Kamil Michalski dominował zbiórkę, a cenne pkt w ważnych meczach dorzucał Paweł Smoczyk.

King BC Szczecin – KS Basket Piła 95-99 (24-26, 24-22, 20-25, 27-26)

Punkty dla Basketu zdobywali:
Grzegorz Przewoźniak 25 (4x3pkt), Łukasz Mostek 21 (4x3pkt), Jakub Kurkiewicz 20 (3x3pkt), Tomasz Pochylski 10, Bartłomiej Lipiński 10 (2x3pkt), Kamil Michalski 8, Paweł Smoczyk 5, Bartek Rajewicz, Jakub Rutkowski, Przemysław Pochylski

Czy tak już do końca…? BASKET RUN
12-0!! 💪⚡️🏀🔥
Znakomicie rozpoczęła się faza strefowa o awans do 2 ligi mężczyzn dla pilskich koszykarzy.
W piątek zwycięstwo z King BC Szczecin, a w dniu dzisiejszym zwycięstwo z MKKS Żak Koszalin 108-89!

Dzisiejsze spotkanie po stronie Basketu obfitowało w rzuty za 3 pkt (16 w całym meczu to chyba swoisty rekord klubu w historii).
Od samego początku KSBP narzucił swój styl gry. Po pierwszej kwarcie prowadzenie 27-19 za sprawą celnych trójek Pochylskiego, Lipińskiego i Kurkiewicza. W drugiej ciąg dalszy powiększania przewagi. Do przerwy 58-44. Po zmianie stron chwilowo Basket Piłka miał przestój w ataku co skrzętnie wykorzystali gospodarze zbliżając się na dystans 1 oczka (68-69) Jednak od tego momentu pilanie przysłowiowo “ogarnęli się” i zrobili szybki odjazd i zakończyli mecz zwycięstwem 108-89!
Swój najlepszy mecz w barwach Basketu rozegrał środkowy Paweł Smoczyk (15 pkt) 💪👏 Brawo Smoku.
Podziękowania dla asystenta trenera w tym meczu. Znany pilskim sympatykom koszykówki Marcin Uliczka, pomógł pilanom w zwycięstwie w roli trenera. Dzięki Uli 👍👏

MKKS Żak Koszalin – KS Basket Piła 89-108 (19-27, 15-31, 27-25, 18-25)

Bartłomiej Lipiński 20 (3x3pkt), Grzegorz Przewoźniak 19 (5x3pkt), Kamil Michalski 16 (1x3pkt), Paweł Smoczyk 15, Tomasz Pochylski 13 (3x3pkt), Jakub Kurkiewicz 11 (2x3pkt), Łukasz Mostek 6 (2x3pkt), Bartek Rajewicz 6, Jakub Rutkowski 2, Mateusz Relis, Dominik Czajkowski, Jakub Florek