Wszystkie weekendowe mecze w lidze dla drużyn Enea Basket Piła!!! :)) 4:0

28 listopada 2017

4

Fenomenalny weekend mają za sobą wszystkie nasze drużyny rywalizujące na poszczególnych szczeblach wiekowych w Lidze Wielkopolski!!

25.11.2017 liga U-14 K (Młodziczka Starsza)

Dream Team Nowy Tomyśl – ENEA Basket Piła 57-84

Młodziczki starsze w sobotę 25.11.2017 wybrały się na mecz wyjazdowy do Nowego Tomyśla.

Jeszcze rok temu koszykarki z Piły przegrały z drużyną UKS Dream Team NT różnicą blisko 50 pkt. Tym razem wynik był korzystny dla podopiecznych trenera Tomasza Pochylskiego.

Pierwsza kwarta meczu blisko remisu 17-15 dla pilanek. Pozostałe odsłony to powiększająca się przewaga punktowa koszykarek Enea Basket Piła. Dziewczyny miały dzisiaj wsparcie na trybunach w osobach Marcina Uliczki i byłego, a może i przyszłego zawodnika KS Basket Piła Kamila Michalskiego.

„Jak to się mówi zwycięzców się nie rozlicza, ale po tym meczu pozostaje wielki niedosyt. Powinniśmy zdobyć około 100-110 pkt, a nie 84. Tyle co było nieskutecznych rzutów spod kosza to katastrofa, ponownie na linii rzutów wolnych nie błyszczeliśmy skutecznością, a ilość strat przede wszystkim podań do przeciwniczek porażająca… Najważniejsze że przywozimy z Nowego Tomyśla 2 pkt.

Kolejny mecz, w którym pokazujemy że jesteśmy zespołem. Każda z dziewcząt która grała zdobyła punkty (nie liczę Kowali która pojechała z kontuzją i nie grała). Dobre zawody rozegrała Klaudia Kobiałko, która toczyła twarde pojedynki z rywalką o miejsce w kadrze wojewódzkiej – Nikolą Baturą”.

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywały:

Zuzanna Gniot 16, Klaudia Kobiałko 15, Wiktoria Zbonik 13, Amelia Porębska 12, Michelle CHura Quispe 10, Klaudia Nielipowicz 6, Alicja Bąbińska 5, Natalia Piątek 3, Weronika Nadskakuła 2, Natalia Szarejko 2, Julia Kowalska

2

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU TUTAJ!!

25.11.2017 liga U-14 M (Młodzik Starszy)

ENEA Basket Piła – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69-38

Od samego początku pilscy koszykarze narzucili tempo gry i szybko odskoczyli rywalom notując super pierwszą połowę 48-12. W drugiej części gry trener Jakub Rajewicz dał pograć wszystkim zawodnikom i nasi chłopcy po gorszej drugiej połowie zwyciężyli 69-38 odnotowując tym samym 3 zwycięstwo w lidze.

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywali:

Głuszanowski 17, Gogoła 16, Mikuła 14, Augustyn 6, Dyba 6, Leniec 5, Malinowski 2, Czajkowski 2, Dzidziul 1

W meczu wystąpili również: Baczkowski, Grubasz, Fliski

1

26.11.2017 liga U-13 K (Młodziczka Młodsza) „Udany rewanż”

UKS-2 Rogoźno – ENEA Venus Basket Piła 46:52 (9:13, 22:13, 13:13, 2:13)

Po porażce u siebie w pierwszej rundzie z Rogoźnem mieliśmy poważne wątpliwości czy jesteśmy w stanie nawiązać walkę z podopiecznymi Stanisława Kozłowskiego. Zmieniliśmy ustawienie piątek, a zeszłotygodniowy mecz w Gnieźnie dawał nadzieję na lepszy występ. W niedzielne przedpołudnie walka o każdy metr boiska trwała do ostatniego gwizdka. Pierwsza kwarta pokazała, że tanio skóry nie sprzedamy. Objęliśmy prowadzenie i wydawało się, że kontrolujemy mecz. Niestety w drugiej kwarcie przestój – tracimy masę piłek, co skrzętnie wykorzystywały rywalki. Trzecia kwarta na remis. Do ostatniej odsłony wychodziliśmy z pięciopunktową stratą. Przez pierwszą część meczu nie mogły się wstrzelić Natalia Szarejko i Amelia Jankowska. Dobre zawody rozgrywała Gabrysia Knarkowska, która miała „życiówkę” i uzyskała 13 pkt !! W ostatniej odsłonie mozolnie odrabialiśmy straty, a hasło do ataku dała Zuzanna Szybiak, która rzuciła jedyną jak się okazało „trójkę” w meczu. Wreszcie zaskoczyła Amelia Jankowska ( 5 pkt w czwartej kwarcie) a Michelle wchodziła skutecznie z lewej strony. Dziewczyny dodały do tego dobrą obronę co przełożyło się na końcowy sukces. Radość udzieliła się nawet trenerowi, który zazwyczaj jest wstrzemięźliwy w chwaleniu swoich podopiecznych  – tym razem emocje wzięły górę. Cieszy lepsza komunikacja na boisku i walka przez 40 minut, wciąż jednak musimy pracować nad indywidulaną techniką użytkową oraz rozwiązaniami taktycznymi.

Punkty dla Enea Venus Basket Piła zdobywały: Knarkowska 13, Chura Quispe 10, Szybiak 8, Jankowska 5, Wełniak 5, Szarejko 3, Wysocka 2, Andrzejewska 2, Sikora 2, Wiśniewska 2.

3

1

4

26.11.2017 liga U-11 M (Skrzaty) „Niesamowity Maks po raz drugi”

Enea Basket Piła – Sklep Polski MKK SP2 Gniezno 81-72

Dużą niespodziankę zrobili w niedzielę najmłodsi koszykarze Basketu. Podopieczni trenera Jakuba Rajewicza pokonali na własnym parkiecie lidera grupy A. Dla przypomnienia pierwszy mecz nasi koszykarze przegrali na wyjeździe w Gnieźnie różnicą 40 pkt.

Po raz kolejny niesamowite zawody rozegrał Maksymilian Leniec zdobywca 45 pkt!!

Dzielnie w zdobywaniu punktów wspierał go Franek Jędrzejczyk (14 pkt).

Punkty dla Enea Basket Piła zdobywali: Maksymilian Leniec 45, Franek Jędrzejczyk 14, Eryk Szostak 8, Oskar Jagła 4, Filip Bartosz 6, Kacper Januszewski 2, Jakub Kukliński 2

W meczu wystąpili również: Wojtek Świstak, Wiktor Skutnik, Dominik Bartosz.