Wspaniałe otwarcie Basketu!

6 października 2012

W zakończonym niedawno spotkaniu otwierającym rozgrywki sezonu 2012/2013, Stawiński Basket Piła wsparty siłą niemal 1200 osób zgromadzonych na hali MOSiRu, pokonał jednego z faworytów II ligi – Wilki Morskie Szczecin w stosunku 81:74.

Kluczowa dla wyniku spotkania okazała się III kwarta, jak i cała druga połowa, kiedy to nasi zawodnicy po przerwie narzucili warunki gry na parkiecie, odrabiając w trzeciej kwarcie całą stratę z pierwszej połowy, a w ostatniej odsłonie jeszcze ją powiększając.

W szeregach Stawiński Basket Piła znakomite zawody rozegrali debiutujący na parkietach II ligowych – Bartosz Pochocki (13 pkt, 4 zb, 2 as, 2 prz.), Marcin Pławucki (12 pkt, 6 zb, 5 as, 3 prz,), ostoja w polu podkoszowym – Karol Michałek (16 pkt, 6 zb, 3 prz.) oraz Zbigniew Malinowski (9 pkt, 3 zb, 4 as, 2 prz.).

Poprawne zawody rozegrał doświadczony Łukasz Krzemiński (13 pkt, 5 zb, 2 as.) grając na wysokiej skuteczności i trafiając ważne rzuty w końcówce, a nieoceniona okazała się postawa Mateusza Rudnika, który w III kwarcie okazał się byc wyjątkowo aktywny w obronie oraz skuteczny w ataku, notując 5 pkt, 3 zb, 3 prz. w tej części spotkania i pomagając w skutecznym powrocie Basketu.

Dziękujemy wszystkim kibicom za doping, i już dzisiaj zapraszamy na następne spotkanie w Pile, wydaje się iż równie atrakcyjne – kiedy to 20 października do Piły przyjedzie spadkowicz z I ligi – Notec Inowrocław (w międzyczasie 17 października I runda Pucharu Polski, kiedy w Pile zjawi się I ligowa Astoria Bydgoszcz).