Weekend z żeńską koszykówką za nami

17 stycznia 2021

W sobotę i niedzielę swoje dwa mecze rozegrał juniorski żeński zespół ENEA Basket Piła. W pierwszym spotkaniu pilanki uległy drużynie MMKS Katarzynki Toruń 46-96 w rozgrywkach drugoligowych, natomiast dzień później zawodniczki pilskiego Basketu mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze U17. Tym razem koszykarki z Piły pokonały KSKK Koszalin 80-50.

Z pewnością do udanych nie można zaliczyć pierwszego meczu, który odbył się do południa w sobotę. Co prawda, pilanki bardzo obiecująco rozpoczęły to spotkanie, prowadząc nawet w pewnym momencie z faworyzowanymi rywalkami z Torunia 18:11. Jednakże od tej chwili gra przestała się całkowicie układać. Zawodniczki Katarzynek właściwie jedną serią odrobiły całą stratę i później stale powiększały przewagę, w pełni kontrolując mecz do samego końca.
Ostatecznie pilanki przegrały z MMKS Katarzynki Toruń 46:96.

Punkty w meczu zdobywały:
Natalia Piątek 13, Weronika Nadskakuła 9, Alicja Bąbińska 7, Julia Kowalska 6 (2×3), Zuzanna Chowańska 6, Klaudia Kobiałko 5, Ada Maciukiewicz, Wiktoria Zbonik, Zuzanna Szybiak, Nikola Głuszanowska oraz Weronika Wełniak bez punktu.

Natomiast zdecydowanie lepiej wyglądał niedzielny mecz naszych koszykarek w lidze U17. Pilanki pokonały zespół KSKK Koszalin 80:50.
Mimo zwycięstwa ten mecz wcale nie zaczął się rewelacyjnie. Można powiedzieć, że wyglądał dokładnie odwrotnie niż dzień wcześniej. Spotkanie dużo lepiej rozpoczęły rywalki z Koszalina. Dzięki bardzo ambitnej grze prowadziły prawie całą pierwszą kwartę i pozostawiały lepsze wrażenie niż koszykarki z Piły. Z kolei, gra naszego zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście po pierwszej części meczu, zawodniczki pilskiego Basketu zdołały poprawić swoją postawę na parkiecie i właściwie od połowy drugiej kwarty, kiedy wyszły na prowadzenie nie oddały go już do końca meczu.

Po zmianie koszy, gdy mieliśmy już wypracowaną solidną przewagę dziewczyny zaczęły grać lepiej. Przede wszystkim widoczna była poprawa gry w obronie, dzięki której udało się zdobyć dużo punktów po szybkich kontrach. Taki obraz gry utrzymał się już do samego końca i po ostatniej syrenie zawodniczki z Piły mogły cieszyć się z kolejnej wygranej.

Michelle Chura Quispe 23 (1×3), Weronika Nadskakuła 12, Dominika Starczewska 11, Natalia Piątek 10, Julia Kowalska 9, Julia Susła 7,Klaudia Kobiałko 7, Zuzanna Chowańska 1, Zuzanna Szybiak, Nikola Głuszanowska oraz Weronika Wełniak bez punktu.