Ważny krok wykonany

1 lutego 2015

bielecki male foto

Basket Piła wykonał kolejny ważny krok w stronę utrzymania w drugiej lidze. Dziś pilanie pokonali kolejnego bezpośredniego rywala w zbliżającej się wielkimi krokami fazie play-out.

 

Nasi zawodnicy podejmowali dziś we własnej hali MF Meble Tczew. Goście, podobnie jak nasza drużyna, na pewno zagrają wkrótce w play-outach o utrzymanie w drugiej lidze. Tabela w kolejnej fazie zostanie stworzona na podstawie wyników bezpośrednich spotkań z pierwszej rundy, w tym również z dzisiejszego, dlatego też ten pojedynek był dla obu stron bardzo ważny.

 

Na szczęście od początku tego spotkania nasi zawodnicy narzucili warunki gry rywalom i kontrolowali przebieg meczu. Pilanie gładko wygrali trzy pierwsze kwarty, a co najważniejsze trener Chodkiewicz w końcu miał komfort i wobec sporej przewagi mógł sobie pozwolić na zmiany w składzie, dzięki czemu szansę występu otrzymała dziś cała dwunastka zawodników powołanych na ten mecz.

 

Najwięcej punktów zdobył dla naszego zespołu Patryk Bielecki, któremu tempa dotrzymywał Paweł Ludynia. Obaj zawodnicy zapisali na swym koncie kolejno 17 i 16 punktów. Poza nimi z dwucyfrowej zdobyczy cieszyli się również Grzegorz Przewoźniak i Marcin Zając.

 

Ostatecznie Basket pokonał rywala wyraźnie 89:67. Dzięki tej wygranej pilanie jeszcze przed rozpoczęciem fazy play-out są bardzo bliscy utrzymania się w lidze. Kolejnym ważnym meczem w kontekście walki o realizację zadania będzie przyszłotygodniowe, w którym pilanie podejmą na swoim parkiecie Kotwicę Kołobrzeg, która najprawdopodobniej również zagra o utrzymanie.

 

Basket Piła vs MF Meble Tczew 89:67 (24:12, 24:13, 22:16, 19:26)

Basket:  Bielecki 17, Ludynia 16, Przewoźniak 13, Zając 13, Jankowski 8, Lipiński 6, Uliczka 5, Pasieka 4, Rajewicz 4, Pochylski 3