Ważne zwycięstwo nad mocną Pyrą!! 94-91

18 stycznia 2018

W sobotę 13 stycznia publiczność zgromadzona w hali sportowej ZS Staszica w Pile obejrzała niezły dreszczowiec… Koszykarze pilskiego Basketu rozegrali chyba najlepszą w historii klubu pierwszą połowę (prowadzenie 56-30 z bardzo mocnym przeciwnikiem) oraz jedną z najgorszych drugich połów (38-61). Niestety mecz trwa 40 min nie 20 i cała druga połowa, a w szczególności 4 kwarta była dramatem pilskich koszykarzy (24-40). Po nerwowej końcówce, w której poznaniacy gonili pilan niwelując całą przewagę gospodarzy do stanu 88-86 dla Basketu na 30 sek. do końca meczu. Ostatnie minuty meczu to istny horror i gra nerwów. Całe szczęście w decydujących o losach meczu rzutach wolnych nie mylili się pilscy koszykarze – Grzegorz Jankowski oraz Bartosz Lipiński. Mecz zakończył się zwycięstwem pilan 94-91.

Punkty dla Basketu zdobywali:

Lipiński 23, Jankowski 19, T. Pochylski 18, Uliczka 15, Poliwka 10, Rajewicz 6, Kurkiewicz 3,

„To był mecz typu – zamiast postawić kropkę nad i, czyli zwiększyć przewagę nad przeciwnikiem, który tzw. pękłby w drugiej połowie to my naszym brakiem skuteczności i głupiej grze w ataku daliśmy szansę przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł, co mogło nas słono kosztować. O mały włos przegralibyśmy wygrany mecz. Całe szczęście horror z happyendem dla nas i to najbardziej cieszy. Dużo świeżości i spokojnej gry pod tablicami dał nowy nabytek KS Basket Piła – Paweł Poliwka, zawodnik który występował w barwach pilskiego klubu w 2 lidze w sezonie 2010/2011. Rewelacyjnie z założeń obronnych wywiązał się kapitan zespołu Marcin „Westbrook” Uliczka który wyłączył z gry najlepszego zawodnika MKK Pyry Poznań, Grzegorz Jankowski dorzucił cenne punkty, a Bartek Lipiński nasz najlepszy strzelec robił to co lubi najbardziej czyli punktował przeciwników. Ten mecz może być zapalnikiem do tego że dalej będziemy liczyć się w walce o 2 ligę.”trener Tomasz Pochylski

Najbliższe spotkanie Basket rozegra w sobotę 27 stycznia z liderem tabeli 3 ligi – Politechniką Poznańską, spotkanie to odbędzie się w Pile i już dziś zapraszamy kibiców na ten mecz!! GO Basket!!