POSTULATY I PETYCJA

26 grudnia 2016

baner-neve

PETYCJA DO WŁADZ MIASTA (KLIKNIJ i PODPISZ)

POSTULATY:

  1. Przekazanie w styczniu 2017 r. środków publicznych (50 tyś. złotych – zgodnie z deklaracjami prezydenta Piotra Głowskiego oraz wiceprezydenta Krzysztofa Szewca i Dariusza Kubickiego).
  2. Rozłożenie w 2017 r. na 5 miesięcznych rat (prolongata spłaty) zobowiązania Klubu wobec MOSiR Piła za wynajem obiektu sportowego.
  3. Wyrównanie środków finansowych w 2017 r. za brak wsparcia dla KS Basket Piła środkami publicznymi w 2016 r. (100 tyś. zł. – KS Basket Piła rywalizował wtedy w II PLK).
  4. Znaczne zwiększenie środków na drużyny młodzieżowe KS Basket Piła występujące w wojewódzkich ligach koszykówki, wsparcie powinno być porównywalne z innymi klubami wielosekcyjnymi jak PTPS i Joker (po 80 tyś. zł) (obecny poziom wsparcia dla KS Basket Piła ze strony Urzędu Miasta, to 4,5 tyś. zł na szkolenie dzieci i młodzieży).
  5. Znaczne zwiększenie przekazywanych środków publicznych dla wszystkich pilskich organizacji sportowych na sport kwalifikowany i sport dzieci i młodzieży, zgodnie z deklaracjami z 2010 r. z “Salonu Gospodarczego” TV Asta.
  6. Jasne i przejrzyste kryteria podziału środków publicznych na sport kwalifikowany oraz sport dzieci i młodzieży w mieście Piła, wypracowane przez grono osób, przedstawicieli klubów i stowarzyszeń sportowych w Pile, którzy najlepiej wiedzą jakie są potrzeby i koszty funkcjonowania danych organizacji.