W sobotę z Treflem

11 grudnia 2014

trefla sopot male foto

Już w najbliższą sobotę koszykarze Basketu Piła rozegrają ostatnie w tym roku spotkanie przed własną publicznością. W hali przy Żeromskiego pilanie zmierzą się z Treflem II Sopot. Czego możemy się spodziewać po tym rywalu?

 

Trefl II to obecnie piąty zespół w ligowej tabeli z wciąż dodatnim bilansem spotkań (6 zwycięstw i 4 porażki). Sopocianie w ostatnim czasie aż trzy spotkania rozegrali na obcych parkietach doznając w tym czasie dwóch porażek. Łącznie nasz najbliższy rywal poza domem występował sześciokrotnie notując trzy wygrane i tyle samo przegranych.

 

Sopocianie raczej nie należą do drużyn, które gromią swoich rywali. Wyjątek mieliśmy jedynie w pierwszej kolejce sezonu, gdy na własnym parkiecie wygrali oni z SMS PZKosz Władysławowo 82:49. Zespół ma jednak za sobą także dwa zupełnie odwrotne wyniki, a więc porażki 47:91 i 46:88 w meczach kolejno z Asseco II Gdynia i KSK Notecią Inowrocław.

 

Co oczywiste, z pilanami Trefl II grał w tym sezonie tylko raz. Z powodu zmiany gospodarza pierwszy pojedynek tych drużyn odbył się w Sopocie. W drugiej kolejce po bardzo emocjonującym widowisku Basket musiał uznać wyższość rywali przegrywając 81:87.

 

Liderem drużyny pod względem średniej punktowej na mecz jest w ekipie naszych najbliższych gości Łukasz Kolenda, który w każdym meczu zdobywa przeciętnie 16 punktów. Dla porównania najlepszy pilanin – Łukasz Krzemiński legitymuje się wynikiem 17,4 punktu/mecz. Jeśli chodzi o zbiórki to Grzegorz Kulka ma ich w każdym meczu średnio 7,8, a Marcin Zając 9.