“Twarde Pierniki” już w najbliższą środę w Pile!!

21 października 2013

Drużyna, która powstała w 1951 roku jako AZS UMK Toruń na przestrzeni tych wszystkich lata rywalizowała na każdym poziomie rozgrywkowym w Polskich Ligach Koszykówki. Największe triumfy święciła w latach 1954-1969 oraz 1995-2001. Drużna, która jako pierwsza w Polsce w 1996 r. zakontraktowała zawodnika z przeszłością w NBA (Ricky Calloway). Nazwiska graczy, którzy w latach 90-tych reprezentowali barwy toruńskiego AZS-u grającego ówcześnie w PLK to m.in.:  Ireneusz ChromiczJarosław DarnikowskiJarosław JechorekDariusz KondraciukMarek MiszczukArkadiusz OsuchGrzegorz SowińskiKrzysztof Wilangowski oraz obcokrajowcy: Jamal FaulknerWalter JeklinGordon MaloneRichard RobinsonHakeem Ward. Drużyna z miasta Kopernika występowała również w Pucharze Koracia w latach 90-tych.

Dzisiaj AZS UMK Toruń to zespół, który się odradza – częściowo składa się z młodych utalentowanych zawodników oraz doświadczonych i rutynowanych graczy w osobach m.in. Tomka Lipińskiego, Tomasza Becińskiego czy Marka Kondraciuka. Drużyna, która jako “beniaminek”w tegorocznych rozgrywkach II PLK świetnie sobie radzi na parkietach drugoligowych (3 miejsce) i zapewne łatwo nie odda I Rundy Intermarche Basket Cup.

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców Basketu Piła na “twardy” bój z Twardymi Piernikami o II Rundę Pucharu Polski. Mecz odbędzie się tradycyjnie w Hali widowiskowo-sportowej przy ul. Żeromskiego 90 o godzinie 19:00 w środę 23 października. Wstęp na mecz biletowany: 2zł ulgowy i 5zł normalny. GO B@SKET!!!