Tribute for Kobe Bryant 8/24

Dodano: 04 lutego 2020 12:03 przez

Enea Basket Piła pokonuje na wyjeździe KS Kozły Poznań 122-60!!
Mecz miał kilka symboli upamiętniających legendę koszykówki Kobe’go Bryanta #8 #24:
1. W hołdzie dla legendy światowej koszykówki mecz rozpoczął się od błędu 24 sek. po stronie Basketu, chwilę później gospodarze popełnili błąd 8 sek.
2. Grający trener pilskiej drużyny Tomasz Pochylski dla którego Kobe Bryant był idolem i wzorem do naśladowania uczcił śmierć swojego idola 8 celnymi trójkami, które dają 24 pkt

Początek spotkania to ultraofensywa pilan. Rozgrywający Grzegorz Jankowski na otwarcie meczu trafia 2 trójki (w całym meczu 6x3pkt). Rotacja w pilskim zespole spora i każdy z zawodników zawitał na parkiecie już w pierwszych 10 minutach i każdy z zawodników pilskiego Basketu zdobył w tym czasie punkty.
Druga kwarta to ciąg dalszy odjazdu pilskiego expressu. Swoją strzelbę odpalił grający trener Basketu – Tomasz Pochylski, który w tej części gry trafia 4 trójki (w całym meczu 8x3pkt). Na przerwę Basket schodzi prowadząc 63-22.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienia, jednakże widać małe rozluźnienie w obronie Basketu i gospodarze trafiają z dystansu 5x3pkt (w całym meczu 8x3pkt) i to była najlepsza kwarta w wykonaniu przeciwnika 21-28.
W ostatniej kwarcie pilanie kontrolują grę zdobywają 31 pkt przy 17 przeciwnika i ustalają wynik końcowy 122-60

KS Kozły Poznań – Enea Basket Piła 60-122 (11-32, 11-31, 21-28, 17-31)

Punkty dla Enea Basket zdobywali:
Tomasz Pochylski 33 (8x3pkt), Grzegorz Jankowski 26 (6x3pkt), Dominik Czajkowski 22 (3x3pkt), Bartosz Rajewicz 13, Kamil Michalski 8, Przemysław Pochylski 8, Mateusz Relis 7, Bartłomiej Lipiński 5 (1x3pkt)

“Cieszy mnie fakt, że każdy z zawodników dorzucił cegiełkę od siebie do zwycięstwa w meczu, który czuło że się grało dla tragicznie zmarłej gwiazdy NBA – Kobe’go Bryanta. Swój rekord punktowy kariery ustalił młody zawodnik Basketu – Dominik Czajkowski 22 pkt (3x3pkt), senior Bartek Rajewicz zdobył 13 pkt to też jego rekord sezonu i senior Przemek Pochylski 8 pkt co też jest najlepszym jego wynikiem w sezonie. Jankes też mocno zaangażował się w hołd dla KB i ustanowił swój rekord sezonu 26 pkt (6x3pkt). Nie ukrywam, że cieszę się też z faktu, że udało mi się trafić 8 trójek co daje 24 pkt taki mały symbol i hołd dla mojego koszykarskiego idola Kobe’go Bryanta 🏀💜💛🏀🙏. ” – trener T. Pochylski

ps. Dziękujemy za przybycie na mecz kibiców z Piły rodzinie Kowalskich – Julka Kowalska, Iwona Kowalska i Rafał Kowalski, pozdrowienia dla Bazy Piotr Baziuk i Tadunia którzy byli częścią tego meczu, Natalia Hływa oraz dla Pauliny z córkami Carmen, Nina i Lisa

następny mecz Basket rozegra na własnym parkiecie 9 lutego (niedziela) o godz. 17.00 z MKK Pyra Poznań.