“Czarodzieje z wydm” chcą zakotwiczyć w pierwszej lidze

26 września 2014

logo

Kotwica Kołobrzeg nie ma zamiaru spędzać zbyt wiele czasu w drugiej lidze. Zespół, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w najwyższej klasie rozgrywkowej odkrył karty przed najbliższymi rozgrywkami, prezentując naprawdę mocny skład.

 

Kołobrzeg jeszcze w poprzednim sezonie był reprezentowany w Tauron Basket Lidze przez tamtejszą Kotwicę. W rozgrywkach 2014/2015 drużyna zagra już pod nazwą MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg i będzie występować w rozgrywkach drugiej ligi, w tej samej grupie, w której zobaczymy Basket Piła.

 

Kotwica niewątpliwie będzie jednym z faworytów rozgrywek, o czym świadczy zaprezentowany przez ten klub skład. W Kołobrzegu pozostał m.in. bardzo doświadczony Grzegorz Arabas, który w tamtym sezonie był 38. z najlepiej punktujących zawodników w całej Tauron Basket Lidze. Poza nim na odejście z klubu nie zdecydowali się także młodsi koledzy – Piotr Żołnierczuk, Paweł Lasota, Oskar Mleczko, Marcin Goiński i Adrian Małetko, którzy znajdowali się w ubiegłym sezonie w kadrze Kotwicy. Do kadry został włączony także wychowanek klubu – Szymon Wizert, a co więcej klub planuje poczynić podobne kroki z jeszcze kilkoma najbardziej uzdolnionymi zawodnikami rodem z Kołobrzegu.

 

Wspierani będą oni przez zawodników, którzy mają już doświadczenie w wyższych klasach rozgrywkowych, jak Wojciech Złoty, Marko Djurić czy Dawid Neumann. Zespół poprowadzi Mariusz Fiedosiewicz, który był asystentem trenera, gdy Kotwica występowała jeszcze w Tauron Basket Lidze.