Rutyna i doświadczenie pleszewian nie do przejścia

5 grudnia 2016

had-2

Na wstępie z pośrednictwem oficjalnej strony chcielibyśmy przekazać komunikat w imieniu zawodników, działaczy i trenerów Basketu Piła.:

“Chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim kibicom za doping i wsparcie podczas meczu! To było czuć, że jesteście z nami! W szczególności dziękujemy Klubowi Kibica za świetny i głośny doping prosząc o takie wsparcie podczas kolejnych zawodów! Przepraszamy za tę porażkę i obiecujemy dać z siebie wszystko co najlepsze w następnych meczach! Dziękujemy za obecność Staroście Pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu, oraz

przedstawicielom sponsorów z Panem Waldemarem Kożuchowskim (KM Import) na czele. Dziękujemy za obecność przedstawicielom samorządów pilskich oraz wszystkim zaproszonym gościom!”

Działacze i zawodnicy KS Basket Piła

had-7

W nowo przywróconej do życia i atmosfery ligowych spotkań Hali przy Bydgoskiej, nasi koszykarze tylko do przerwy prowadzili wyrównaną walkę z dużo bardziej doświadczonym i lepiej dysponowanym fizycznie przeciwnikiem. Pleszewianie praktycznie na każdej pozycji mieli wyższego zawodnika. Różnica wieku i ogrania ligowego również miała kluczowy wpływ na wynik spotkania. Nie można jednak powiedzieć, że nasi nie starali się walczyć, robili co mogli aby jak najbardziej utrudnić grę liderom drużyny KS Kosz Pleszew, co odnosiło skutek i pozwalało kontrolować wynik w pierwszej części meczu. Klimat jaki stworzyli kibice, a w szczególności głośny i motywujący doping Klubu Kibica sprawiał, że mimo sporych różnic i fizycznych i wiekowych, młodzież z Piły (plus weteran T. Pochylski) zaskakiwali chwilami, nawet samych siebie. Było kilka ciekawych momentów jak wyrównanie stanu w końcówce 1 kw. lub wyjście Basketu na prowadzenie w 2 kw. Po przerwie jednak z każdą minutą było co raz gorzej. Niewątpliwie zabrakło wsparcia z ławki i dania możliwości odpoczynku kluczowym zawodnikom Basketu, choćby na kilka minut w 3 i 4 kw. Zabrakło również zbiórki i ponawiania niecelnych rzutów, ale przewaga wzrostowa przeciwnika była adekwatna do ilości zebranych piłek. Nie mniej jednak należy pogratulować postawy młodej i perspektywicznej drużynie z Piły, a team’owi z Pleszewa życzyć osiągnięcia celu czyli awansu do II ligi, bo w gruncie rzeczy, nikt z licznie przybyłego na mecz do Piły sztabu działaczy i Zarządu KSK Pleszew, nie krył się z myślą, że będą walczyli o szczebel centralny PLK. Przypomnijmy, iż z naszej grupy do turniejów strefowych o awans do II ligi wychodzą 2 najlepsze drużyny. Aby w ogóle o tym marzyć, Basket musi wygrać najbliższe spotkanie z drużyną Sklep Polski MKK Gniezno, który odbędzie się w Pile już w najbliższą niedzielę (11 grudnia) o 18:00, również w Hali na Bydgoskiej. Serdecznie zapraszamy!