Żary, Tarnobrzeg, Sierakowice, czyli baraże o II ligę!!

20 kwietnia 2017

plakaty_baraze

Dzięki pomocy sponsorów a w szczególności firmy KM Import Pana Waldemara Kożuchowskiego oraz firmy Kolorama Pana Adama Iwanowicza udało się drużynie seniorów dograć sezon ligowy do końca, zająć premiowane awansem miejsce i wziąć udział w barażach o awans do II ligi. Za okazaną pomoc jesteśmy niezmiernie wdzięczni, gdyż nadal nie ma odpowiedzi od Prezydenta Piły Piotra Głowskiego co do wsparcia finansowego dla Basketu i drużyna funkcjonuje tylko ze środków od sponsorów oraz Powiatu Pilskiego. Dziękujemy, że są w naszym mieście osoby, którym dobro sportu i rozwój młodzieży leży na sercu!!

Turniej w Żarach organizowany jest przez Klub Sportowy Chromik Żary i to właśnie z gospodarzem zagramy pierwszy mecz już jutro tj. piątek o 19:30. Gospodarze są stawiani w roli faworyta, gdyż w sezonie zasadniczym przegrali zaledwie jedno spotkanie wygrywając szesnaście! Będzie to niezwykle trudne starcie dla naszych koszykarzy na otwarcie zawodów.

Kolejne mecze zagramy z Siarką Tarnobrzeg (sobota, 15:45) jest to mocny, młody zespół, w którego barwach (wypożyczenie) grał w roku ubiegłym nasz wychowanek Marek Iwanowicz w finale Mistrzostw Polski Juniorów. Na koniec zmierzymy się z drużyną BAT Sierakowice, drużyny z Pomorskiego zawsze prezentują wysoki poziom i w przypadku tego zespołu zapewne nie będzie inaczej (to spotkanie w niedzielę o 10:45). Do turnieju finałowego awansują dwie pierwsze ekipy. Powodzenia Basket!!! :))