Rozbój w Lesznie

Dodano: 10 stycznia 2012 00:54 przez

Niech najlepszym dowodem na wydarzenia jakie miały miejsce w Lesznie ma fakt, iż na 3 minuty do końca trzeciej kwarty na tablicy widniał wynik 62:22 dla Basketu.
Wówczas trener Ignatowicz zdecydował się na zmianę całej pierwszej piątki, a gospodarzom udało się uniknąć blamażu, ostatecznie ulegając 51:86.

Nasz zespół zaprezentował doskonałą pracę w obronie, czego efektem było 15 punktów leszczynian w pierwszej połowie, czy 5 w drugiej kwarcie.
W ataku z kolei aż 5 graczy przekroczyło barierę 10 punktów, na czele z Łukaszem Krzemińskim (18 pkt, 10 zb, 5 as), czy Marcinem Zającem (14 pkt, 13 zb).

Zgodnie z oczekiwaniami, w meczu zadebiutował Grzegorz Jankowski, który w niewielkim wymiarze czasowym popisał się kilkoma niesamowitymi asystami, po których akcje z łatwością wykańczali Marcin Zając czy Mateusz Rudnik.