Relacja z treningu z D. Szatkowskim oraz Turniejów Świąteczno-Noworcznych!

2 stycznia 2018

1a

 

W okresie świąteczno-noworocznym dzieci i młodzież Enea Basket Piła nie spędziła tylko przed stołem, czy telewizorem ale przede wszystkim w hali podczas treningów oraz turniejów.

Jeden z treningów był szczególny bo został poprowadzony przez Daniela Szatkowskiego – znakomitego trenera na co dzień prowadzącego zespoły młodzieżowe klubu sportowego London United. Ów trening odbył się w piątek 29 grudnia w hali sportowej PWSZ w Pile (z tego miejsca podziękowania dla Rektora prof. nzw. dr hab. Donata Mierzejewskiego).

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia nt. podejścia indywidualnego do treningu oraz amerykańskim systemie szkolenia koszykówki. Następnie dzieci i młodzież doskonaliła umiejętności kozłowania oraz rzucania. Trening zakończył się miłym akcentem, graniem młodzieży 3 na 3 na sześciu koszach, a starsi zawodnicy mieli okazję zagrać 1 na 1 przeciwko trenerowi Szatkowskiemu.

Klub Sportowy Basket Piła dziękuje head coach’owi London United Danielowi Szatkowskiemu za poprowadzenie ciekawego świąteczno-noworocznego treningu!

ZDJĘCIA Z TRENINGU TUTAJ!!

2a 2b

W dniach 28-29 grudnia w Turowie pod Szczecinkiem odbył się VI Ogólnopolski Turniej Turowo CUP

W czwartek 28 grudnia udział wziął zespół U-14 K Tomasza Pochylskiego. Niestety mimo dobrych chęci ciężko było wygrać z rok starszymi i bardziej doświadczonymi zespołami GKS Grom Turowo i MUKS Bydgoszcz. Jednakże był to znakomity poświąteczny sprawdzian dla naszych młodziczek, które łatwo skóry nie sprzedały.

Relacja z turnieju tutaj http://grom.turowo.pl/?p=7603

 

W piątek 29 grudnia swoje mecze  rozegrał zespół U-13 K Roberta Zimnego. I tym razem sytuacja była podobna gdyż zespół Enea Venus Basket Piła, który pojechał na turniej rocznikiem 2005 i 2006 rywalizował z drużynami U-14 GKS Grom Turowo oraz U-14  KSKK Koszalin. Nasz zespół musiał uznać wyższość przeciwniczek i stanąć na podium na 3 miejscu tak jak dzień wcześniej starsze koleżanki.

Relacja z turnieju tutaj http://grom.turowo.pl/?p=7645