Przez MBA do NBA

17 lutego 2015

basket 1

 

Dziś odbędzie się kolejny trening Mini Basket Academy prowadzonej przez zawodnika Basketu Piła, Tomasza Pochylskiego. Do grupy może dołączyć każde dziecko, nawet jeśli nie przejawia jeszcze sportowych zapędów.

 

Mini Basket Academy ruszyła dwa tygodnie temu, a pomysł przypadł do gustu dzieciom oraz ich rodzicom. Bez tych drugich naturalnie nie byłoby aż tak wielkiego zapotrzebowania na treningi, ale również dzieci do zajęć podchodzą z wielkim zapałem.

 

Dzieje się tak głównie dlatego, że spotkania nie przybierają jeszcze formy prawdziwego szlifowania umiejętności. W zamian dużo więcej jest zabawy z piłką, ćwiczenia koordynacji ruchowej i innych podstawowych elementów. Takie zestawienie sprawia, że dzieci nie zniechęcają się do zajęć i chętnie pojawiają się na kolejnych.

 

Te odbywają się w każdy wtorek o godzinie 16:00 w hali Centrum Kształcenia “Nauka” przy ulicy Warsztatowej. Pojawić można się w dowolnym momencie, a na miejscu instrukcji będzie udzielał prowadzący zajęcia koszykarz pilskiego Basketu, Tomasz Pochylski.

 

basket 2

basket 3