Przegrana na własne życzenie

30 listopada 2020

Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu koszykarki LOMS Enea Basket Piła uległy zespołowi MUKS Poznań 64-69 w rozgrywkach II ligi kobiet.

Znakomicie rozpoczął się ten mecz dla zawodniczek z Grodu Staszica. Pilanki po bardzo dobrej pierwszej kwarcie, w której dość wyraźnie dominowały nad rywalkami z Poznania, prowadziły aż 10 punktami. To co już charakterystyczne dla tej drużyny, fantastycznie wyglądała obrona w tej części meczu. Koszykarki MUKS zdobyły bowiem tylko 11 punktów w tej kwarcie.

Niestety, po bardzo udanym okresie gry, nasze zawodniczki złapały lekką zadyszkę. Zaczęły grać dużo gorzej w ataku, a świadczy o tym zdobycie przez nich jedynie 6 punktów w całej drugiej kwarcie. Poznanianki nie tylko dogoniły nasz zespół, ale i wyszły na 4-punktowe prowadzenie przed zmianą stron boiska.

Po przerwie mogliśmy oglądać zdecydowanie bardziej wyrównane widowisko. Różnica punktowa oscylowała w okolicach kilku oczek na korzyść koszykarek z Poznania. Zawodniczki MUKS co prawda nie mogły odskoczyć naszym dziewczynom, ale i koszykarki z Piły nie zbliżyły się chociażby w okolice remisu. Na niekorzyść dla nas, ten mecz wyglądał w ten sposób już prawie do samego końca, a koszykarki z Poznania wydały się mieć to spotkanie pod kontrolą. Jednakże na minutę przed ostatnią syreną pilanki zbliżyły się na zaledwie 4 punkty, wykorzystując proste błędy rywalek. Natomiast po krótkim zrywie naszego zespołu, poznanianki doskonale opanowały sytuację i nie dały wydrzeć sobie tego zwycięstwa.

Można śmiało powiedzieć, że to już kolejna przegrana na własne życzenie naszych dziewczyn w tej lidze. Dużo niewykorzystanych sytuacji i proste błędy z naszej strony, które doskonale wypunktowały rywalki z Poznania, sprawiły, że znowu przegrywamy niewielką różnicą, ale jednak przegrywamy. Głowa do góry i więcej spokoju w następnych meczach. Jesteśmy z Wami dziewczyny!