Przegląd młodzieżowy

16 grudnia 2020

W miniony weekend swoje mecze rozegrały 4 młodzieżowe drużyny Basketu Piła. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz najmłodszy zespół w lidze U12 chłopców. Niestety pozostałe 3 spotkania zakończyły się porażkami.

Zaczniemy od najmłodszej żeńskiej drużyny w tym zestawieniu, czyli od zespołu U13 kobiet. Nasze koszykarki przegrały na własnym parkiecie z Tęczą Leszno 42:76. Od początku spotkania rywalki dominowały nad zawodniczkami z Piły. Grały bardzo pewnie i odważnie, skrupulatnie wykorzystując proste błędy naszego zespołu. Po stronie plusów możemy zapisać występ naszej drużyny w czwartej kwarcie, którą pilanki wygrały 21:14. Niestety, ale w poprzednich odsłonach spotkania rywalki zbudowały taką przewagę, której nasze najmłodsze zawodniczki nie były w stanie już zniwelować, nawet po dobrej postawie w ostatniej części meczu.

Punkty w meczu zdobywały:
Wiktoria Hanak 13, Marysia Lachowicz 7, Zuzanna Tadych 6, Maja Michalska 4, Julia Januszewska 3, Wiktoria Grzegorczyk 3, Antonina Garlicka 2, Zuzanna Derlatka 2, Amelia Chlebek 2, Paulina Piątek, Zuzanna Erdmann oraz Natalia Nieróbca bez punktów.

Następna na tapetę idzie nasza drużyna U17 kobiet. I w tym miejscu niestety niemiła niespodzianka, bowiem koszykarki LOMS ENEA Basket Piła przegrały w Opalenicy z tamtejszym MKS 56:59. Niestety, to już kolejna minimalna porażka w tym sezonie, której zdecydowanie można było uniknąć. Zdaniem trenera Pochylskiego nie udało się zrealizować założeń na to spotkanie. Słabo wyglądało to zwłaszcza do przerwy, kiedy ciężko było złapać rytm i koncentrację. Później trudno już było nadgonić te błędy z początku spotkania, po prostu brakowało minut. Szczegóły zadecydowały o wygranej drużyny przeciwnej. Nasze dziewczyny z Opalenicy wróciły na tarczy, z wielkim niedosytem. Pozostaje tylko życzyć lepszej postawy w rewanżu.

Punkty w meczu zdobywały :
Weronika Nadskakuła 10, Michelle Chura Quispe 10 (2×3), Dominika Starczewska 8, Julia Susła 8, Julia Susła 8, Natalia Piątek 4, Wiktoria Wietrzyńska 3, Klaudia Kobiałko 3, Zuzanna Chowańska 2, Wiktoria Zbonik 0.

Swoje kolejne spotkanie w lidze U15 rozegrali nasi kadeci. Podopieczni Kuby Rajewicza zdecydowanie przegrali na wyjeździe z UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski 57:129.

Mecz potoczył się właściwie bez większej historii i dramaturgii. Od początku spotkania wyraźną przewagę mieli gospodarze. Przy bardzo dobrej grze, zwłaszcza w ataku mogli kontrolować całe spotkanie. U nas zabrakło zdecydowania, odwagi oraz skuteczności, wobec czego nie byliśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki. Przy okazji mała ciekawostka, w barwach drużyny z Ostrowa występuje najmłodszy z koszykarskiego klanu Ponitków, Kacper, który podobnie jak bracia uważany jest za jeden z największych talentów w Polsce.

Na sam koniec zdecydowanie najbardziej pozytywny akcent minionego tygodnia. Kolejne zwycięstwo w lidze U12 odnieśli podopieczni trenera Kamila Michalskiego, którzy także w Ostrowie pokonali BM Slam Stal 73:55.

Młodzi koszykarze wypracowali przewagę już na samym początku spotkania, którą w ciągu meczu stale powiększali. Do przerwy prowadzili 12 punktami. Po słabszej trzeciej kwarcie, którą nieznacznie przegrali zaprezentowali znakomitą postawę w ostatniej części meczu i nie pozostawili złudzeń, kto był lepszy tego dnia na parkiecie w Ostrowie.

Duże brawa chłopacy za taką postawę w tym meczu i całym sezonie. Póki co wygląda to naprawdę imponująco!