Porażka w Warszawie (Relacja)

12 lutego 2011

Drużyna Basketu z pewnością nie była gorszym zespołem, niestety po raz kolejny końcówka spotkania ułożyła się po myśli naszych przeciwników.
Główną przyczyną porażki zdają się być przestoje w grze naszego zespołu, podczas których Basket tracił mozolnie wypracowywaną przewagę.

Zarówno II, III, jak i IV kwarta przyniosły obok bardzo dobrych momentów, fragmenty gry naszego zespołu w których seriami punkty zdobywali młodzi gracze WOSSM:
pierwsze 5 minut II kwarty rozpoczyna się od serii 11-2 dla WOSSM,
pierwsze 5 minut III kwarty przynosi serię 14-2 dla WOSSM,
pierwsze 2 minuty IV kwarty przynosi 6-0 dla WOSSM.

Pomimo w/w serii punktowych zawodników z Warszawy, Basket na 4 minuty do końca spotkania odrobił niemal całą stratę (70-69).
Niestety po raz kolejny następuje mini-seria drużyny WOSSM, podczas której zdobywają 6 punktów z rzędu, które ustawiają wynik 76:69 na 2 minuty do końca spotkania.
W tym momencie skuteczność odnajduje Grzegorz Przewoźniak, który w przeciągu 30 sekund dwukrotnie trafia za trzy punkty, dokładając rzuty wolne Pawła Poliwki, na 11 sekund do końca spotkania Basket stanął przed szansą na doprowadzenie do dogrywki.
Niestety źle przeprowadzona ostatnia akcja, i oddany z nieprzygotowanej pozycji rzut Grzegorza Przewoźniaka kończy pościg Basketu.

Głównymi autorami wygranej WOSSM-u był Alan Czujkowski (22 pkt – 52 pkt w obu meczach z Basketem) panujący na desce Przemysław Jaworski (15 pkt, 22 zb) oraz ofensywnie usposobiony Paweł Śpica (17 pkt).
W Baskecie główne role odgrywali wysocy Paweł Poliwka (17 pkt, 12 zb, 2 prz, 3 bl) oraz Łukasz Krzemiński (19 pkt, 9 zb).

Z racji tego iż w pojedynku “na szczycie”, obfitującym w 54(!) straty obu zespołów, Trefl II Sopot pokonał Mon-Pol Płock, naszemu zespołowi przyjdzie rozpocząć korespondencyjny pojedynek z Treflem II, kiedy to w sobotę do Piły zawita Mon-Pol Płock,  a w Sopocie z Treflem II zmierzy się zespół PWiK Piaseczno.