Porażka w Tczewie

7 marca 2015

bielecki male foto

Basket Piła przegrał dzisiejszy pojedynek przeciwko MF Meble Tczew. Tym razem najwięcej punktów w naszym zespole uzyskał Patryk Bielecki, a porażka może oznaczać, że rozgrywki zakończą się już w czwartek.

Już przed tym spotkaniem pewne było, że ewentualna wygrana tczewian oraz przegrana KUKS Koszalin w czwartkowym spotkaniu z SMS PZKosz Władysławowo może oznaczać, że rozgrywki ligowe dla wszystkich drużyn uczestniczących w fazie play-out zakończą się. Dziś stało się jasne, że pierwsza część tego scenariusza została właśnie zrealizowana.

Pilanie od początku ustępowali swoim rywalom i przegrali wszystkie cztery kwarty. Warto jednak podkreślić, iż nasz zespół udał się do Tczewa w zaledwie dziesięcioosobowym składzie, w którym zabrakło oczywiście Mateusza Rudnika i Łukasza Krzemińskiego, a także Marcina Zająca.

Pod nieobecność tak ważnych graczy ciężar zdobywania punktów wziął dziś na siebie Patryk Bielecki, który spotkanie zakończył z 18 oczkami na koncie. To drugi z najlepszych wyników tego koszykarza w obecnym sezonie. Lepszy osiągnął tylko w spotkaniu przeciwko Noteci Inowrocław, w którym uzyskał 21 punktów.

Nie wystarczyło to jednak do pokonania dobrze dysponowanego rywala, który dziś z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę. Ostatecznie tczewianie pokonali Basket Piła 85:64. Wynik ten oznacza, iż pilanie sezon zakończą na ósmym miejscu w tabeli głównej drugiej ligi.

MF Meble Tczew vs Basket Piła 85:64 (22-16 19-16 27-19 17-13)

Basket: Bielecki 18, Przewoźniak 13, Jankowski 11, Ludynia 8, Rajewicz 4, Gaweł 3, Pochylski 3, Pasieka 2, Uliczka 2, Lipiński 0