9 stycznia 2011

Za nami pracowita niedziela.
Po bardzo przyjemnej imprezie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, nasi koszykarze szybko zjedli obiad i natychmiast udali się do Torunia, na spotkanie z liderem rozgrywek Polskim Cukrem.

Nasi koszykarze rozpoczęli w składzie Jankowski, Pochylski, Przewoźniak, Krzemiński i Poliwka.
Pierwsze minuty należały do torunian, którzy po kilku ustawionych akcjach odskoczyli na 5-0, później na 7-2.
Od tego czasu inicjatywę na parkiecie przejęli nasi koszykarze, dyktując warunki liderowi na jego własnej hali.
Grając agresywnie w obronie i z determinacją w ataku, Basket już w 4 minucie I kwarty sprawił iż SIDEn miał przekroczony limit przewinień.
Wykorzystując rzuty wolne, twardo broniąc oraz dokładając do tego skuteczne rzuty z dystansu w wykonaniu Grzegorza Przewoźniaka, nasi koszykarze po I kwarcie schodzili z 3 punktową przewagą (21:18).

Druga kwarta to bezpardonowa walka o każdy punkt, z naciskiem na “walka”, ponieważ za sprawą dobrej obrony z obu stron, zakończyła się ona wynikiem 12-11 dla SIDEnu.
Trzecia odsłona przyniosła niesamowite wydarzenia, i to niestety nie w wykonaniu koszykarzy, ale głównych aktorów tego spotkania, czyli sędziów.
Basket kontrolując przebieg spotkania przez ponad połowę III kwarty, prowadząc 45:43 na 4 minuty do końca tej partii meczu, otrzymuje 2 przewinienia techniczne,  za ostentacyjne okazywanie niezadowolenia przez naszych koszykarzy, przy faulach na naszych zawodnikach pozostających bez reakcji sędziów.
W ten sposób w dwie minuty torunianie zdobywają 8 punktów z linii rzutów wolnych, co z meczu pod kontrolą, bądź przynajmniej na styku spowodowało rozszerzenie wyniku do 51:43 dla SIDENu.
Końcówka kwarty to ponowny zryw naszych koszykarzy, którzy przed ostatnią odsłoną przegrywali 49:54.

Ostatnie 10 minut przyniosło walkę nie tylko z zawodnikami SIDEn, lecz również z sędziami co zaowocowało kolejnym przewinieniem technicznym, i powiększeniem przewagi gosopodarzy do 10 punktów.
Ostatnie minuty meczu przyniosły ponowny zryw naszych koszykarzy, kiedy to po kilku skutecznych rzutach nowego nabytku Basketu – Łukasza Chelisa oraz Tomasza Pochylskiego, na 20 sekund przed końcem meczu wynik brzmiał 71-68 dla SIDEnu.
Po nieudanych akcjach Basketu w końcówce meczu, gospodarze ustalili wynik rzutami wolnymi.

Podsumowując były to bardzo dobre zawody w wykonaniu naszych koszykarzy, i strach wyraźnie zajrzał w oczy faworytom do awansu, jednak ogrom sytuacji interpretowanych na korzyść gospodarzy, nie pozwolił w równorzędnej walce rozstrzygnąć tego spotkania na naszą korzyść.
Jako ciekawostkę oddającą charakter meczu, można przytoczyć stosunek wykonywanych rzutów wolnych.
Podczas gdy w pierwszej połowie to nasi koszykarze przeważali tej kategorii, to druga połowa przyniosła zadziwiające 30-5 na korzyść torunian.

Statystyki z tego spotkania znajdziemy pod tym adresem.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców oraz fanów, na niezmiernie ważny dla Basketu mecz z Korsarzem Etmalem Gdańsk, który odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godzinie 18.00.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie, które jest teraz zespołowi bardzo potrzebne, a z pewnością doda skrzydeł naszym koszykarzom, i pomoże w odniesieniu tego bardzo cennego zwycięstwa.