Czas do refleksji kadetów basketu

Dodano: 09 grudnia 2016 23:16 przez

W minioną sobotę- 03 grudnia 2016 roku- Basket Piła Kadet podejmował na swoim parkiecie ŚKS Wartę Śrem, występującą w rozgrywkach wielkopolskich poza konkurencją z uwagi na wiek zawodników. Z powodu zgrupowania reprezentacji Polski w spotkaniu nie

wystąpili Adrian Sobkowiak i Mikołaj Kiełpiński, dlatego możliwość reprezentowania zespołu uzyskał tak zwany „pilski skład”. Przebieg meczu wyglądał następująco: początek spotkania obfitował pomyślnie dla młodzieży Basketu. Wspaniale rozgrywkę rozpoczął Jakub Mikuła dwoma celnymi rzutami za 3 pkt., co dodało pewności siebie w dalszej grze zespołu. Swobodne rozgrywanie akcji i współpraca doprowadziła do zwycięstwa Basketu w pierwszej odsłonie spotkania w stosunku 23:17. Po świetnym początku w naszym zespole nastąpił kryzys, natomiast koledzy z południa wielkopolski złapali wiatr w żagle i sukcesywnie rozbijali szyki obronne u młodych pilan, w skutek czego ulegliśmy młodzieży ze Śremu 8:21, a w rezultacie po pierwszej połowie wynik spotkania wyniósł 31:38. Krótka odprawa w przerwie meczu na tyle zmotywowała kadetów, że w pierwszych minutach trzeciej kwarty doprowadzili do wyniku 40:42. Niestety zespół ze Śremu dość szybko znalazł sposób na tak zwany „zone press” pilan i konsekwentnie powiększał przewagę uzyskując komfort 13-sto punktowy (49:62). Czwarta kwarta to pościg Basketowców. Zastosowana obrona 1:1 na całym boisku doprowadziła do zwycięstwa w tej odsłonie meczu 24:19. Pomimo ogromu pracy włożonej w to spotkanie, a w szczególności trzech celnych „trójek” w ostatnich minutach starcia w wykonaniu duetu Lebiedź – Mikuła Basket Piła nie zdołał odrobić straconych oczek po bardzo słabej drugiej kwarcie . Pomimo porażki ze starszym przeciwnikiem na pochwałę zasłużył kapitan Tomasz Lebiedź zdobywca 31 pkt., wspierany przez czterech kolegów: Jakuba Mikułę, Kacpra Flitta, Bartka Marcińca i Wiktora Przepiórę. Pilska młodzież udowodniła, że ciężko pracują na to aby w przyszłości zasilić szeregi seniorskiego zespołu KS Basket Piła.

Dla Pilskiego Basketu punkty zdobywali: Tomasz Lebiedź 31(3), Jakub Mikuła 13(4), Kacper Flitta 10, Bartek Marciniec 9, Wiktor Przepióra 7, Jakub Wasiński 3(1). Dodatkowo w spotkaniu wystąpili Bartłomiej Kamiński oraz Karol Augustyn niestety bez dorobku punktowego. Naszych kadetów w akcji zobaczymy dopiero w nowym roku 2017.

Zapraszamy wszystkich kibiców już w niedzielę tj. 11.09.2016 do hali przy ulicy Bydgoskiej najpierw na mecz młodziczek młodszych o 15:00, następnie na mecz seniorów o 18.