Polibuda lepsza od Basketu

6 listopada 2017

IMG_9290b

W sobotę 4 listopada o 20:00 w Poznaniu drużyna seniorów zmierzyła się w ramach 3 kolejki ligowej z zespołem Politechniki Poznańskiej. Spadkowicz z II ligi przed meczem z baskeciarzami miał za sobą zwycięski pojedynek z MKK Gniezno 77:94 na wyjeździe i spotkanie z Basketem miało być swoistym sprawdzianem sił obu ekip.

Lepiej ten sprawdzian wyszedł podopiecznym Waldemara Mendla, którzy konsekwencją w obronie i dobrze ułożoną grą w ataku z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Ustalając ostatecznie wynik meczu na 86:69 dla Politechniki. Należy zwrócić uwagę na świetny występ wychowanka Basketu reprezentującego obecnie barwy “Polibudy” – Kacpra Żebrowskiego, który mądrze napędzał i układał grę drużyny, kreując pozycje rzutowe dla kolegów i odczytując zagrywki przeciwnika, zdobywając od czasu do czasu ważne punkty w kluczowych momentach spotkania. Niewątpliwie jeden z jaśniejszych punktów Politechniki Poznańskiej.

Basket grał za wolno pozwalając “studentom” na ustawienie obrony czego konsekwencją było później “rzeźbienie akcji” kończone wymuszonymi, najczęściej niecelnymi rzutami. Nie było widać zupełnie przyspieszenia i punktów z kontraktaków lub szybkich ataków w przeciwieństwie do Politechniki, która cały mecz konsekwentnie realizowała założony plan i grała zdecydowanie szybciej i dynamiczniej.

W Baskecie kolejne dobre spotkanie rozegrał Lipiński, który w I połowie trafił 6 na 7 rzutów za 3 pkt. jednak w drugiej części meczu nie wiedzieć czemu zawodnik ten nie był już tak wykorzystywany jak w pierwszej połowie a mogło to być kluczem do nawiązania bardziej wyrównanej rywalizacji i być może nawet przechylić szalę zwycięstwa na korzyść pilan…?

Warto zaznaczyć, że koszykarze z Poznania grali pierwszy mecz przed własną publicznością i zapewne sam ten fakt dodawał im animuszu w rywalizacji z Basketem, bo bardzo skutecznie wykorzystali przewagę własnego parkietu i zakończyli mecz na wysokim procencie celnych trafień!

Spotkanie to dało jasny przekaz, że w obecnym sezonie Politechnika Poznańska wraz z MKK Pyrą Poznań będą bardzo wymagającymi przeciwnikami dla reszty zespołów walczących o awans do rundy Play-off.

Basket najbliższy mecz zagra w Pile 18 listopada z RKSem RAWIĄ Rawicz, już dziś zapraszamy na o spotkanie! GO BASKET!!