Półfinał nie dla Basketu

Dodano: 03 kwietnia 2013 19:27 przez

W zakończonym niedawno spotkaniu, koszykarze Stawiński Basket Piła ulegli po meczu walki drużynie SMS Władysławowo w stosunku 68:54.
Tym zwycięstwem młodzi koszykarze z Pomorza zapewnili sobie awans do półfinału, gdzie zmierzą się z ekipą MKS Skierniewice.

Przez pierwsze trzy kwarty meczu, żaden z zespołów nie potrafił wyrobić sobie znaczącej przewagi, a prowadzenie zmieniało się wielokrotnie (po pierwszej kwarcie 17:16 dla SMS, do połowy 33:31 dla Basketu, po trzeciej kwarcie 50:47 dla SMS).

Newralgicznym momentem spotkania okazał się początkowy fragment 4 kwarty, kiedy to nasi koszykarze na 8:53 min. do końca spotkania, przy stanie 50:49 dla SMSu, przez następne 4 minuty zanotowali 8 start, przegrywając ten fragment w stosunku 10-1.
Czynnikami które również miały wpływ na taki a nie inny obraz gry, była fatalna skuteczność rzutowa (31,8 %) oraz bardzo duża ilość strat (25).

Statystyki z tego spotkania znajdziemy tutaj.

Tym samym drużyna Stawiński Basket Piła zakończyła rozgrywki w sezonie 2012/2013 II PLK.
Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim sympatykom, kibicom, sponsorom oraz osobom zaangażowanym w rozwój pilskiej koszykówki.