Podsumowanie trzeciej kolejki

20 października 2014

pzkosz logo male

Za nami trzecia kolejka koszykarskiej drugiej ligi. Niestety porażka Basketu Piła sprawiła, że nasza drużyna spadła do dolnej połówki tabeli. A co ciekawego działo się na innych parkietach?

W Koszalinie doszło do spotkania drużyn, które znajdują się na dwóch przeciwległych końcach tabeli. Liderzy klasyfikacji z Sopotu tylko w pierwszej odsłonie tego pojedynku męczyli się z zamykającymi stawkę gospodarzami, ostatecznie wygrywając pewnie siedemnastoma punktami. Niemal połowę punktów dla miejscowych uzyskał w tym spotkaniu Paweł Śpica, który uzyskał 21 oczek.

KUKS Dubois Koszalin vs Trefl II Sopot 50:67 (18:14, 12:20, 12:16, 8:17)

Kilkadziesiąt kilometrów dalej, a więc w Kołobrzegu toczyło się tymczasem spotkanie Kotwicy z Politechniką. Tu emocji było znacznie więcej, bo choć gospodarze długo budowali swoją przewagę nad przyjezdnymi, to ci do ostatnich chwil spotkania nie rezygnowali z walki i postawili się miejscowym. Ci w czwartej kwarcie potwierdzili jednak swoją wyższość, a świetną formą ponownie błyszczał najskuteczniejszy gracz ligi, a więc Grzegorz Arabas, który zdobył 25 punktów. Dzięki temu wynikowi obie drużyny zrównały się w tabeli punktami. Dla gości była to pierwsza porażka w tych rozgrywkach.

Kotwica 50 Kołobrzeg vs Politechnika Gdańska 74:66 (23:14, 16:10, 14:23, 21:19)

O spotkaniu w Pile napisano już wiele, ale najważniejsze, że ci, którzy nie mogli pojawić się w hali przy Żeromskiego na pewno stracili bardzo emocjonujący pojedynek. Niestety pilanie nie dali rady młodym koszykarzom z Władysławowo, którzy dzięki wygranej ruszyli z miejsca notując pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W drużynie z Piły po raz trzeci najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Tomasz Pochylski.

KS Basket Piła vs SMS PZKosz Władysławowo 72:84 (21:23, 24:21, 14:19, 13:21)

W Inowrocławiu doszło do jednego z największych pogromów tego sezonu. Miejscowa Noteć pokonała na swoim parkiecie Asseco II Gdynia aż 75:45 i było to trzecie z najwyższych zwycięstw jednej z drużyn w tych rozgrywkach drugiej ligi grupy A. Co ciekawe wśród trzech najwyższych różnic odnotowywanych w tym sezonie są dwa zwycięstwa właśnie KSK Noteci, która jedynie w pierwszej kolejce nie rozbiła swego rywala. Inowrocławianie przegrali wówczas na swoim parkiecie z Basketem Piła.

KSK Noteć Inowrocław vs Asseco II Gdynia 75:45 (20:12, 14:8, 21:17, 20:8)

W Tczewie tymczasem poszaleli zawodnicy z Torunia, którzy sięgnęli po drugie zwycięstwo w tym sezonie i wypchnęli pilski Basket z górnej połówki tabeli. Torunianie nie mieli większych problemów z pokonaniem jednej z najsłabszych obecnie drużyn w lidze i już w zasadzie w pierwszej kwarcie narzucili swoje warunki gry, później jedynie konsekwentnie powiększając przewagę.

MF Meble Tczew vs AZS UMK Consus PBDI Toruń 66:92 (14:23, 6:17, 18:25, 28:27)