Podsumowanie sezonu zasadniczego!

5 marca 2019

Rozgrywki 3-Ligi Koszykarzy Mężczyzn wkraczają w decydującą fazę play-off! Jednak zanim to nastąpi postanowiliśmy podsumować właśnie zakończony sezon zasadniczy. Sezon na pewno trudny, ale koniec końców bardzo zadowalający!

Warto rozpocząć od samego początku czyli od momentu kompletowania składu. Absolutnym hitem oraz “strzałem w dziesiątkę” było podpisanie dwóch doświadczonych zawodników – Grzegorza Przewoźniaka oraz Kamila Michalskiego. Obaj gracze udowodnili w tym sezonie, że potrafią zrobić znaczącą różnice w każdym ligowym meczu, przewyższając rywali warunkami fizycznymi jak i doświadczeniem. W drużynie na kolejny rok pozostał Kapitan Bartłomiej Lipiński – który przecież w ubiegłym sezonie był królem strzelców całej ligi. Łukasz Mostek oraz grający Trener Tomasz Pochylski to dwóch znakomitych strzelców, szukających punktów w każdej nadarzającej się okazji. Waleczny młody rozgrywający Jakub Kurkiewicz jest perspektywiczny, niejednokrotnie pokazujący wachlarz swoich możliwości. Dodając do tego przydatnych rezerwowych jak Paweł Smoczyk, Jakub Rutkowski, Rafał Pażądka-Lipiński, Bartek Rajewicz, Przemysław Pochylski czy coraz odważniej pukającego do drzwi pierwszej drużyny Dominika Czajkowskiego sprawiło że udało się stworzyć naprawdę ciekawy kolektyw.

To co cechuje w tym sezonie drużynę z Piły to bez wątpienia bardzo skuteczna gra w ataku – zdobywaliśmy średnio kapitalne 96 punktów na mecz! W tej klasyfikacji zostawiliśmy rywali daleko z tyłu. Bardzo dobra gra przełożyła się na bilans 12 wygranych oraz tylko 2 porażek. Warty uwagi jest fakt, że w spotkaniach na własnym domowym parkiecie nie przegraliśmy ani razu, budując tym samym słynną “twierdze Piła”. Najlepszym strzelcem Basketu w sezonie zasadniczym 2018/2019, został niezawodny “shooter” Łukasz Mostek który nazbierał na swoim koncie 222 punkty, natomiast najlepszą średnią punktów zdobywanych na mecz uzbierał kapitan Bartłomiej Lipiński – rewelacyjne 19,5 punkta mówi samo za siebie. Bez wątpienia udało się stworzyć naprawdę ciekawą ekipę, z którą musi się liczyć każdy przeciwnik w tej lidze.

Jednak prawdziwe granie rozpoczyna się dopiero teraz i bardzo liczymy w tym ważnym dla Nas etapie na niezawodne wsparcie Kibiców, którzy również dokładają swoją cegiełkę do dobrej dyspozycji całej drużyny.

Granie o wszystko rozpoczynamy w przyszły weekend (8-10 marca), od 3 spotkań wyjazdowych, później rywalizacja przenosi się do Piły.

Najbliższe mecz rozegramy w barażach strefy kolejno:

8 marca o 19:00 w Szczecinie z King BC, 10 marca o 12:30 w Koszalinie z MKKS Żakiem