Podrażniony lider przyjeżdża do Piły

3 grudnia 2014

notec male foto

Basket Piła jest jedyną drużyną, której nie udało się w tym sezonie pokonać liderowi tabeli, a więc Noteci Inowrocław. Podrażnieni gracze z kujawsko-pomorskiego przyjadą w sobotę do Piły, by zrewanżować się za porażkę z pierwszej kolejki.

 

Wynik pierwszej kolejki z perspektywy czasu można traktować już nie jako niespodziankę, a sensację. Noteć jest bowiem zdecydowanym liderem tabeli, a jednak na inaugurację sezonu to Basket był lepszy i to w dodatku grając w roli gości. Wygrana 81:70 na pewno cieszy, choć później obu drużynom wiodło się różnie.

 

Basket w pozostałych ośmiu spotkaniach pierwszej rundy wygrał jeszcze tylko dwukrotnie i w tabeli zajmuje ósme miejsce. Noteć tymczasem w żadnym kolejnym spotkaniu nie miała już sobie równych. Drużyna z Inowrocławia wygrała osiem spotkań z rzędu, w tym cztery na swoim terenie i cztery poza nim.

 

W tym czasie o sile inowrocławian najmocniej przekonała się ekipa Kotwicy 50 Kołobrzeg, która przegrała na swoim terenie różnicą 66 punktów. Najbardziej zacięty opór, oczywiście poza pilanami, postawili tymczasem zawodnicy SMS PZKosz Władysławowo, którzy przegrali jedynie trzema oczkami i Politechniki Gdańskiej, którzy byli gorsi o punkt.

 

Do Piły przyjeżdża więc niekwestionowany lider i najsilniejsza drużyna w całej grupie A drugiej ligi. Czy pilanom uda się ponownie sprawić sensację i pokonać tę ekipę? Przekonamy się już w sobotę. Tego dnia o godzinie 18:00 sędziowie dadzą sygnał do rozpoczęcia spotkania w hali przy ulicy Żeromskiego, na której nie może zabraknąć żadnego prawdziwego fana koszykówki z grodu Staszica.