Pochylski i Mostek nie do zatrzymania!

Dodano: 28 listopada 2018 10:41 przez

Wygrana z MKS Września!

W VI kolejce 3 ligi Koszykarzy, pewnie pokonaliśmy na własnym parkiecie MKS Września 117:88 (32:29, 31:21, 30:14, 24:24).
Początek spotkania w klasyczny już dla Naszego zespołu stylu, rozpoczął się od wymiany kosz za kosz. Szybka gra, skuteczne rzuty zza łuku
sprawiły, że przez pierwsze dwie kwarty zdobyliśmy aż 63 punkty! O ile do gry w ataku nie można było mieć żadnych zastrzeżeń, o tyle obrona
pozostawiała wiele wątpliwości. Drużyna gości nic nie robiła sobie z naszej defensywy i raz za razem przeprowadzała udane akcje. Wynik 63-50 do
końca połowy mówi jak bardzo obie ekipy były nastawione na atak. Taki stan rzeczy utrzymał się na szczęście jedynie do przerwy, ponieważ
od 3 kwarty na parkiecie dominowali już tylko koszykarze Basketu. Zmiana defensywy na tzw “strefę” przyniosła zamierzone efekty, skuteczność
z gry dalej pozostała na wysokim poziomie, i od tego momentu zwycięstwo gospodarzy nie było już zagrożone nawet przez chwilę. Wysoki wynik
sprawił że na boisku pojawiła się cała dwunastka zawodników, którzy byli zgłoszeni do meczu. Bardzo dobre zawody rozegrała dwójka Naszych
obwodowych graczy: Tomasz Pochylski oraz Łukasz Mostek zdobywcy odpowiednio 29 i 26 punktów.

Punktowali dla Basketu:
Tomasz Pochylski 29, Łukasz Mostek 26, Kamil Michalski 16, Bartosz Rajewicz 12, Bartłomiej Lipiński 9, Jakub Kurkiewicz 8, Vitalij Chornovil 7,
Grzegorz Przewoźniak 5, Jakub Rutkowski 3 i Rafał Pożądka-Lipinski 2.

Zdjęcia autorstwa p. Wiesława Szmagaja, serdecznie dziękujemy!

Link do całej galerii:

Najbliższe spotkanie koszykarze Basketu rozegrają na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie drużyna RKKS Rawia Rawicz.