Pilanki jedną nogą w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski!! :))

Dodano: 26 marca 2018 10:39 przez

W piątek 23 marca pilskie koszykarki pod wodzą trenera Tomasza Pochylskiego rozegrały pierwszy mecz fazy strefowej z liderem województwa Zachodniopomorskiego drużyną MKS Kusy Szczecin. Początek meczu fantastyczny dla naszej drużyny. Koncertowo akcje w ataku rozgrywa kapitan zespołu Alicja Bąbińska (9 pkt w meczu). Po pierwszych 5 minutach prowadzimy 12-4. Niestety gospodynie szybko się przebudziły i momentalnie odrobiły całą stratę wygrywając pierwszą kwartę 16-15. Druga i  trzecia kwarta to niemoc rzutowa pilanek. W ostatniej odsłonie Enea Basket Piła utrzymuje grę punkt za punkt ale niestety przegrywa całe spotkanie 60-43.

MKS Kusy Szczecin – Enea Basket Piła 60-43 (16-15, 14-7, 20-10, 10-11)

W meczu wystąpiły:

1. Bąbińska 9 pkt, Z. Gniot 9, A. Porębska 7, K. Kobiałko 4, W. Nadskakuła 4, K. Nielipowicz 3, J. Kowalska 2, N. Szarejko 2, N. Piątek 2, W. Zbonik 1, Z. Szybiak, M. Chura Quispe

„Mecz typu to bardziej my przegraliśmy niż rywalki wygrały. Mieliśmy mnóstwo dogodnych sytuacji podkoszowych, których nie zamienialiśmy na punkty. Popełniliśmy za dużo prostych błędów w ataku, a brak koncentracji w obronie skutkował łatwymi punktami rywalek. Widać było ogranie i doświadczenie zawodniczek ze Szczecina, które stanowią o sile całej reprezentacji woj. Zachodniopomorskiego. Cieszy mnie, że podjęliśmy walkę z mocnym rywalem, ale mam również niedosyt bo wiem, że dziewczyny stać było na więcej w tym meczu. Mam nadzieję że uda nam się zrewanżować na własnym parkiecie 6 kwietnia” – trener Tomasz Pochylski

W sobotę 24 marca pilskie koszykarki podrażnione przegraną dzień wcześniej rozegrały kolejny mecz wyjazdowy fazy strefowej z drużyną KSKK Koszalin.

Podopieczne trenera Tomasza Pochylskiego od samego początku spotkania narzuciły swoje tempo gry i z minuty na minutę pilanki powiększały przewagę nad rywalkami.

Do przerwy Enea prowadzi 34-26. Po zmianie stron impuls do ataku daje Michelle Chura Quispe, która trafiła z rzędu dwie trójki, a reszta dziewcząt robi kanonadę na kosz gospodyń i ze stanu 34-28 w 10 minut zrobiło się 64-38. Ostatnią odsłonę ponownie wygrywają pilanki i Enea Basket Piła pokonuje KSKK Koszalin – bezpośredniego rywala o awans do ĆMP wynikiem 81-50.

KSKK Koszalin – Enea Basket Piła 50-81 (15-16, 11-18, 12-30, 12-17)

1. Chura Quispe 17 (2x3pkt), K. Kobiałko 13, Z. Gniot 10, J. Kowalska 10, W. Nadskakuła 8, A. Porębska 8, A. Bąbińska 4, N. Piątek 4, K. Nielipowicz 3 (1x3pkt), N. Szarejko 3, W. Zbonik 1, Z. Szybiak

„Bardzo ważny mecz wygrany. Pokonaliśmy bezpośredniego rywala z którym walczymy o awans do ĆMP. Dziewczyny znakomicie zaprezentowały się w obronie. Momentami rywalki były bezradne. Kapitan zespołu Alicja Bąbińska miała dzisiaj więcej przechwytów niż punktów ;) Loczek blokowała połowę rzutów rywalek i dominowała tablicę po dwóch stronach boiska, a w ataku znakomicie zaprezentowała się prawie cała drużyna. Na wyróżnienie jednak zasługuje jedna z młodszych zawodniczek Michelle Chura Quispe, która zdobyła 17 pkt z czego 2×3 pkt. Ogólnie wynik mógł być dużo większy ale jak to się mówi zwycięzcy się nie rozlicza. Teraz tylko wygrać u siebie 7 kwietnia z KSKK Koszalin i będziemy mieli pierwsze historyczne Ćwierćfinały Mistrzostw Polski w Koszykówce drużyn młodzieżowych Basketu. Gratulacje zwycięstwa dziewczęta! – Trener Tomasz Pochylski