Na początek z Sokołem

9 września 2014

logo male

Dziś w Międzychodzie Basket Piła rozegra pierwszy sparing przed sezonem 2014/2015. Rywalem pilan będzie tamtejszy Sokół Marbo, który poważnie wzmocnił się przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Sokół to beniaminek drugiej ligi, który przed nowym sezonem pozyskał sponsora strategicznego oraz kilku ciekawych zawodników z przeszłością w wyższych klasach rozgrywkowych. To sprawia, że dzisiejszy sparing będzie niezwykle interesujący, uważa prezes Przemysław Pochylski.

– Spotykamy się z rywalem, z którym już wcześniej graliśmy – z drużyną Sokoła Międzychód. Jest to drużyna, która awansowała w ubiegłym sezonie do drugiej ligi. Teraz jest to zespół po kilku wzmocnieniach personalnych, m.in. świetny center Piotr Wojdyr zasilił szeregi tej drużyny oraz kilku graczy z pierwszoligowej Politechniki Poznań. Będzie to moim zdaniem ciekawa drużyna, jeśli chodzi o rozgrywki drugoligowe.

Na tym nie koniec koszykarskich emocji z udziałem Sokoła i Basketu. Już w piątek obie drużyny rozegrają spotkanie rewanżowe, którego gospodarzem będą tym razem pilanie. Początek o godzinie 19:00 w hali przy Żeromskiego, a kibice pojedynek zobaczą za darmo.