Pierwsze spotkania w 2021 roku

13 stycznia 2021

Pierwsze spotkania w tym roku rozegrały nasze drużyny młodzieżowe. W jednym z nich drużyna kadetów pokonała na wyjeździe Koronę Zakrzewo, natomiast w dwóch pozostałych zarówno kadeci jak i młodzicy starsi ponieśli porażki.

Pierwszy mecz po świąteczno-noworocznej przerwie rozegrali nasi kadeci w lidze U15. W sobotę, do południa podopieczni Kuby Rajewicza ulegli w Poznaniu tamtejszemu ENEA Basket Junior 67:93.

Nasi młodzi koszykarze rozpoczęli to spotkanie bardzo niemrawo. Zdobywali bardzo mało punktów oraz grali mało zdecydowanie w obronie, co pozwoliło gospodarzom na zbudowanie ponad 20-punktowej przewagi już po pierwszej kwarcie meczu. Jednakże, im dłużej trwało to spotkanie, tym z biegiem czasu zawodnicy ENEA Basket Piła prezentowali się dużo lepiej. Po pierwszej części meczu obraz gry uległ zmianie, przez co mogliśmy obserwować dużo bardziej wyrównane widowisko. Nasi kadeci zdołali nawet wygrać drugą kwartę, a także nie pozwolili bardziej odskoczyć rywalom w dalszej części meczu. Nieco przekornie można powiedzieć, co by było gdyby nie te pierwsze minuty meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem rywali z Poznania 93:67.

Punkty w meczu zdobywali:
Maksymilian Leniec 14, Filip Wiśniewski 14, Antoni Wysocki 11, Eryk Szostak 8, Filip Szuster 6, Kacper Januszewski 5, Krzysztof Borkowski 4, Błażej Koneczny 4, Franciszek Jędrzejczyk 1, Wojciech Herczakowski oraz Adrian Cupiał bez punktów.

Niestety drugiej porażki w tym sezonie doznała również drużyna młodzików młodszych. Podopieczni trenera Dominika Czajkowskiego przegrali na wyjeździe z Obrą Kościan 47:73.

Drugi sobotni mecz ułożył się jednak zupełnie inaczej niż spotkanie starszych kolegów w Poznaniu. Tym razem bardzo wyrównaną grę mogliśmy obserwować do przerwy. Najpierw gospodarze wygrali niewielką różnicą pierwszą kwartę, ale nasi młodzicy odrobili stratę w drugiej części meczu doprowadzając do remisu przed zmianą koszy. Natomiast po przerwie gra przestała się układać, co skrupulatnie wykorzystali rywale z Kościana. Po bardzo słabej drugiej połowie w naszym wykonaniu ENEA Basket Piła uległ drużynie Obry 47:73.

Łukasz Borkowski 13, Filip Bartosz 13, Jakub Kukliński 7, Dominik Bartosz 6, Gabriel Smoczyk 4, Aleks Szostak 2, Alan Dukat 2, Iwan Werhun, Tymoteusz Luch oraz Wiktor Skutnik bez punktów.

Natomiast dużo bardziej udana dla naszych drużyn młodzieżowych okazała się być niedziela. Swój drugi mecz w ten weekend rozegrali nasi kadeci. Tym razem w lidze MLKB i tym razem w Zakrzewie. Co najważniejsze zawodnicy ENEA Basket Piła pokonali Koronę Zakrzewo 80:50.

Koszykarze pilskiego Basketu od początku kontrolowali to spotkanie. Bardzo dobrze zaczęli ten mecz, bowiem już po pierwszej kwarcie potrafili zbudować dwucyfrową przewagę. Nasi kadeci bardzo dobrze prezentowali się zarówno w obronie jak i w ataku. Efektem tego, było wygranie każdej kwarty w tym spotkaniu i pewne 30-punktowe zwycięstwo. Tego dnia nasi młodzi zawodnicy nie pozostawili żadnych złudzeń kto był zdecydowanie lepszy na parkiecie.

Warto dodać, że w lidze MLKB zawodnicy ENEA Basket Piła są jak dotąd niepokonani i wszystko wskazuje na to, że będą walczyć o czołowe lokaty w tym sezonie. Gratulacje i oby tak dalej panowie!