OTWARCIE SEZONU LIGOWEGO MŁODZICZEK STARSZYCH

Dodano: 12 października 2020 19:52 przez

W sobotę 10 października najmłodsze zawodniczki Enea Basket Piła miały okazję rozegrać swój pierwszy mecz w rozgrywkach młodziczek starszych (liga U-13 kobiet). Pilanki uległy na wyjeździe koszykarkom AZS Szkoła Gortata Poznań 57-42.

Można powiedzieć, że to spotkanie ułożyło się zupełnie odwrotnie jak pamiętny  niedzielny mecz starszych koleżanek w II  lidze kobiet. Nasze młode zawodniczki od początku meczu wyszły z bojowym i ofensywnym nastawieniem. Szybka i odważna gra poskutkowała prowadzeniem naszego zespołu 25-20 do przerwy. Jednakże wszystko odmieniło się w drugiej połowie meczu. Gra przestała się układać, a rywalki postawiły dużo cięższe warunki niż wcześniej. W efekcie końcowym 57-42 dla zespołu z Poznania po ostatniej syrenie w meczu. W naszej ekipie, w przekroju całego meczu na wyróżnienia zasługują Marysia Lachowicz, najlepiej punktująca zawodniczka – 11 punktów oraz Zuzia Tadych i Maja Michalska, które zdobyły po 8 oczek.

Naszym najmłodszym dziewczynom gratulujemy pierwszego występu w lidze U-13. Liczymy na wiele radości z waszej gry. Kto wie, pewnie niebawem będziecie decydować o losach tego klubu w koszykówce seniorskiej, tak jak wasze starsze koleżanki. Pierwsze koty za płoty i trzymamy za Was kciuki w nastepnych meczach.