Ostatnie dwie kolejki na 1:1

Dodano: 20 listopada 2018 15:44 przez

Po ciekawym i szybkim meczu z utalentowaną młodzieżą z Poznania, który nasi koszykarze wygrali w Pile 95:84, przyszło zmierzyć się z równie mocną i młodą ekipą z Gniezna, ale już na wyjeździe. Mecz w pierwszej stolicy Polski miał dwa oblicza, bardzo słaba w naszym wykonaniu 1 połowa i wysokie prowadzenie do przerwy drużyny MKK Sklep Polski Gniezno a następnie niesamowita pogoń Basketu i wyjście na prowadzenie w połowie ostatniej kwarty. Mała rotacja w składzie sprawiła, że naszym podstawowym zawodnikom zabrakło pary i ostatecznie w końcówce przegraliśmy z Gnieznem 89:84. Bardzo dobre zawody rozegrał Kamil Michalski zdobywca 26 pkt. jednak to nie wystarczyło by wrócić do Piły z tarczą.

Punkty zawodników i szersza relacja z tego meczu poniżej:

Pierwsza kwarta to szybka gra i wymiana kosz-za-kosz, żadna z drużyn nie mogła zaznaczyć swojej przewagi co świetnie odzwierciedla wynik tej części meczu : 23-22. W drugiej odsłonie niestety już nie było tak kolorowo.. Totalna niemoc w ataku, brak skuteczności, proste niewymuszone straty, i momentalny “odjazd” gospodarzy. Na przerwę schodzimy z 16 punktową stratą do rywala (50-34). To co wydarzyło się po przerwie, musiało zrobić wrażenie na wszystkich kibicach zgromadzonych w hali przy ul. Świętokrzyskiej. Zawodnicy Basketu wyszli z szatni z bardzo dużą wolą wygranej. Bardzo szczelna obrona na całym boisku, utrudniała rozgrywanie swobodnych akcji Gospodarzom, do tego wróciła skuteczność rzutów 3-punktowych i jeszcze przed końcem trzeciej kwarty drużyna z Piły wyszła na 7 punktowe prowadzenie!! Pozostało jedynie wytrzymać tempo meczu i doprowadzić korzystny wynik do końca. Niestety absencja kilku graczy (nieobecni m.in. Grzegorz Przewoźniak czy Paweł Smoczyk), oraz “szaleńcza” pogoń, kosztowała Naszych Koszykarzy utratę sił, i niestety po zaciętej końcówce przegrywamy ostatecznie 89-84. Najlepszym strzelcem zespołu tym razem okazał się Kamil Michalski – autor 26 “oczek”.

Punktowali dla Basketu:
Kamil Michalski 26, Jakub Kurkiewicz 16, Bartłomiej Lipiński 14, Tomasz Pochylski 14, Łukasz Mostek 10, Jakub Rutkowski 2, Bartek Rajewicz 2, Dominik Czajkowski, Jakub Florek,

Już w najbliższą sobotę (24.11) o godzinie 18:00 zmierzymy się na własnym parkiecie z drużyną MKS Września. Zapraszamy serdecznie do hali przy ul. Bydgoskiej gdzie będzie można wspierać Naszych koszykarzy.