Ostatni koszykarski weekend

20 grudnia 2020

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie zakończenie tego roku koszykarki pilskiego Basketu. W miniony weekend pilanki rozegrały dwa mecze i niestety oba wysoko przegrały.

W sobotę zawodniczki pilskiego Basketu podjęły na własnym parkiecie koszykarki poznańskiego MUKS-u w lidze U17. Pilanki uległy faworyzowanym rywalkom 38:85.

Zawodniczki z Poznania właściwie od początku narzuciły swój styl gry. Przede wszystkim grały bardzo skutecznie w ataku, czego nie można powiedzieć o naszych koszykarkach. Pilanki miały spory problem żeby dorównać tempu jakie zafundowały w tym meczu zawodniczki z Poznania. Właściwie w taki sposób można opisać całe spotkanie, które wyglądało dość monotonnie. Poznanianki stale powiększały swoją przewagę kontrolując mecz od pierwszego jump balla do ostatniej syreny.

Punkty w meczu zdobywały:
Julia Susła 9, Weronika Nadskakuła 8, Wiktoria Zbonik 7, Natalia Piątek 6, Klaudia Kobiałko 4, Julia Kowalska 2, Dominika Starczewska 2, Michelle Chura Quispe, Zuzanna Chowańska, Zuzanna Szybiak, Nikola Głuszanowska, Wiktoria Wietrzyńska bez punktu.

Z kolei w niedzielę, zawodniczki pilskiego Basketu zmierzyły się z zespołem TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach drugoligowych. Pilanki ponownie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając tym razem 49-87. Jednakże obraz tego meczu wyglądał już nieco inaczej.

Podobnie jak w sobotę, fatalnie rozpoczęło się to spotkanie dla koszykarek z Piły, bowiem pilanki nie mogły zdobyć ani jednego punktu przez ponad pierwsze 5 minut meczu, a rywalki prowadziły już nawet 22-0. Niestety, w pierwszej połowie zawodniczki Basketu miały spore problemy aby złapać odpowiedni rytm, a widać to było zwłaszcza po grze w ataku. Z wielką trudnością przychodziło zdobywanie punktów, wobec czego przewaga rywalek z Ostrowa wzrosła do prawie 30 punktów przed przerwą.

Natomiast, koszykarki pilskiego Basketu zaczęły grać dużo lepiej po zmianie koszy. Co prawda w trzeciej kwarcie rywalki ciągle powiększały przewagę, natomiast nie przychodziło im to już tak łatwo jak wcześniej. Zwłaszcza w ostatniej kwarcie, nasze dziewczyny lepiej broniły, ale co ważniejsze grały też dużo odważniej w ataku. Niektóre, nawet szalone akcje zaczęły przynosić skutek w postaci zdobywanych punktów. Jednakże duża wypracowana przewaga oraz widoczna różnica w doświadczeniu oraz umiejętnościach sprawiły, że pilanki nie były już w stanie dogonić rywalek, mimo niezłej postawy po przerwie.

Dziękujemy za walkę i ambitną postawę w tym meczu, zwłaszcza z tak wymagającym przeciwnikiem. Mamy nadzieję, że po przerwie świątecznej wasza gra sprawi nam jeszcze więcej radości niż dotychczas.

W meczu punktowały:
Julia Susła 14, Michelle Chura Quispe 11 (1×3), Ada Maciukiewicz 4, Wiktoria Wietrzyńska 4, Dominika Starczewska 4, Klaudia Kobiałko 3, Julia Kowalska 2, Wiktoria Zbonik 2, Weronika Nadskakuła 2, Zuzanna Chowańska 2, Natalia Piątek 1, Nikola Głuszanowska 0.