Odjechali w pierwszej kwarcie i nie dali się dogonić

9 listopada 2013

Po świetnej pierwszej kwarcie MKS odskoczył pilanom na 19 oczek i prowadzenia nie oddał już do samego końca. Miejscami tylko w drugiej i trzeciej kwarcie przewaga malała do 10 oczek ale szybko wracała do bezpiecznej różnicy ok. 18-20 punktów. Drogbruk Kalisz nie pozostawił wątpliwości kto jest w tym starciu lepszy i wygrał 102:87 w barwach gospodarzy nie do zatrzymania był Artur Mrówczyński zdobywca 30 pkt. zaś w Baskecie po raz kolejny nie zawiódł Łukasz Chelis (25 pkt.). Najlepsze swoje zawody w tym sezonie ligowym zagrał Tomasz Pochylski (21 pkt. 21 eval) oraz Jakub Kacper Dybek (15 pkt. 18 eval). Dobra dyspozycja tej trójki jednak nie wystarczyła na MKS. Marcin Zając z lekkim bólem stopy zagrał tylko 13min zaś jego imiennik Marcin Uliczka w 9min. zdobył 7pkt. i jest to jego najwyższa zdobycz punktowa dotychczas w meczach ligowych. Nie pozostaje nam nic jak tylko powiedzieć pilanom "głowa do góry i walczymy dalej!!!". Już za tydzień do Piły przyjadą "Twarde Pierniki", które dzisiaj wygrały 77:59 z faworyzowaną Notecią Inowrocław. Raz udało się już wygrać z doświadczoną ekipą z Torunia, czy ta sztuka uda się tym razem w meczu ligowym? Czy Basket odniesie w końcu pierwsze zwycięstwo ligowe we własnej hali?! Już w krótce się przekonamy! GO BASKET!!