Optymistyczna diagnoza ws. Zająca

13 listopada 2014

marcin zajac male foto

Marcin Zając (na zdjęciu) już wkrótce może ponownie zagrać w meczach ligowych w koszulce Basketu Piła. Uraz, którego doznał kilkanaście dni temu okazał się mniej groźny niż początkowo sądzono.

 

Z powodu kontuzji kolana Zając nie zagrał w ostatnim meczu ligowym, w którym pilanie pokonali na wyjeździe Asseco II Gdynia. Kontuzja kolana wydawała się być na tyle poważna, że sztab szkoleniowy wolał nie ryzykować i dał zawodnikowi wolne. Dziś okazuje się, że sprawy wyglądają dużo lepiej niż początkowo sądzono.

 

– Po badaniach lekarskich, jakie przeszedł w minionym tygodniu Marcin Zając możemy być pełni optymizmu – zdradził prezes klubu Przemysław Pochylski. – Jego kolano jest zbite i ciągle odczuwalny jest ból oraz widoczny jest obrzęk, ale nie ma poważniejszych uszkodzeń wewnętrznych i najprawdopodobniej już wkrótce Marcin wróci do treningów.

 

Zająca zabraknie jednak na pewno w następnym spotkaniu ligowym, które zaplanowano na najbliższą niedzielę. Naszym rywalem będzie trzecia w aktualnej tabeli Politechnika Gdańska.