Odjazd w 4 kwarcie i 1 zwycięstwo!! :)

12 grudnia 2016

Seniorzy Basketu rywalizujący w III lidze, sporo czasu męczyli się z bardzo dobrze poukładanym i młodym zespołem z Gniezna. W 3 kwarcie na tablicy wyników widniało nawet 54-55 dla gości, ale było to drugie i ostatnie prowadzenie MKK Gniezno w tym spotkaniu. Mozolnie odrabiane straty po 4 minutowej indolencji w trzeciej kwarcie, dały kilkopunktowe prowadzenie Basketu przed 4 kw. W ostatniej części meczu świetnie zagrali Mostek (4 celne trójki), Rajewicz obsługiwany przez Żebrowskiego, Krylova i Lipińskiego. W pewnym momencie tej kwarty, nastąpił tak znaczny “odjazd” Basketu, że gnieźnianie mogli tylko przyglądać się destrukcji jaką zrobili im nasi koszykarze. Przez całe spotkanie świetnie i głośno wspierał pilan Klub Kibica, który przygotował na rozpoczęcie spotkania ciekawą oprawę a miejscami można było odnieść wrażenie, że to właśnie KK niesie chłopaków na fali dopingu do zwycięstwa. Czwarta odsłona zadecydowała o rozmiarach porażki Gniezna, szkoda roztrwonienia jej w ostatnie 2 min. kiedy to przy około 25 pkt. przewadze, grający trener T. Pochylski dał minuty rezerwowym Basketu a Ci z dużą łatwością roztrwonili wypracowaną przez kolegów przewagę. W tak małej grupie, mogą mieć spore znaczenie małe punkty w końcówce sezonu, tym bardziej że gnieźnianie mimo tej porażki będą się liczyli w walce o drugą pozycję premiowaną awansem do turniejów o drugą ligę. Wynik meczu 88-75 dla Piły. (wkrótce podamy statystyki z tego spotkania)

Podczas meczu doszło do kilku ciekawych wydarzeń towarzyszący ale o tych w kolejnych newsach!! 🙂