Nieudany pościg w Skierniewicach

Dodano: 15 października 2012 02:56 przez

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli w dniu wczorajszym widzowie w hali MKSu Skierniewice.
Niestety dla zawodników Stawiński Basket Piła, lepszą dyspozycję zaprezentowali gospodarze niedzielnego spotkania i to oni mogą się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Pierwsze minuty spotkania pokazały lepszą organizację gry naszego zespołu, który po 5 minutach wyszedł na prowadzenie 14-10, jednak było to ostatnie prowadzenie Basketu w tej połowie.
Od tego momentu do końca I kwarty ton grze zaczęli nadawać gracze MKSu, którzy zdobywając 10 punktów z rzędu, ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę w stosunku 26:18.
Druga kwarta przyniosła lepszą grę naszych graczy, którzy dzięki dobrej postawie Łukasza Krzemińskiego oraz Karola Michałka odrobili połowę strat.

Druga połowa to wymiana ciosów z obu stron, dzięki której na 5 minut do końca spotkania dzięki dynamicznym akcjom w wykonaniu Bartosza Pochockiego i Błażeja Rabe wychodzimy na 4 punktowe prowadzenie 77-73.
Niestety ostatnie minuty nie idą po myśli naszych graczy i po nerwowej końcówce, ostatecznie przegrywamy na trudnym terenie w Skierniewicach 88:84.

W naszym zespole na największe wyróżnienie zasłużyli, wprost nie do powstrzymania dla rywali w strefie podkoszowej Karol Michałek (18 pkt, 8/10 z gry, 9 zb) oraz dobrze się czujący od początku sezonu Łukasz Krzemiński (17 pkt, 7/12 z gry, 8 zb).
Pozostali nasi gracze mieli jedynie przebłyski dobrej gry, co jak się okazało nie wystarczyło na skutecznie grających w tym dniu gospodarzy.

Już w środę kolejne emocje z Pucharem Polski, a w sobotę kolejne ligowe spotkanie, kiedy to w Pile zjawi się spadkowicz z I ligi – Noteć Inowrocław.